Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com

Svjetlost Online Portal posvećen je razvoju svijesti i cjelovitom pristupu življenju.
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 dnevnik zapažanja moje solarne yoge

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimepon ruj 28, 2009 10:29 pm

Poštovanje svima!
Pozdrav iz sunčane Rijeke.. Naime, ja sam počeo gledati 24. 09. 2009, i sad je to 5 dana.. (50 sec)
Radim po HRM metodi, sad ću počet i pit sunčanu vodu.
jedan zanimljivi detalj je to da me je 4. dan gejzinga (40 sec) jedno pola sata nakon gejzinga uvečer užasno bolila glava.
Rasturalo me, kao kad imaš gripu.. očito djeluje sunce! Smile
Do sada, sve ove dane kako gledam, jako mi se puno spava kroz dan, i puno spavam. Rano liježem i dosta sam trom (inače kroz dan) u odnosu na vrijeme prije solariziranja...

Zanima me koliko će mi trebat da popravim vid.. za sada ne nosim naoćale, ali su mi na pregledu za zaštitara rekli da mi nedaju pištolj jer da loše vidim na daljinu na jedno oko. Nisu rekli koliko loše. Ja želim doći do 100% na oba oka, iako ne više radi posla nego radi zdravlja.. Čuo sam da su ljudi popravljali vid čak i na samo 5 min/dan!
Za sve one koji žive u kotlini di nema sunca do kasno tj do iza sigurnih sati, HRM preporučuje gledanje u odraz sunca u svježoj čistoj vodi. Ne gledati u odraz u moru jer je zbog svoje slanosti more puno gušće i odsjaj je jači nego u običnoj vodi.
Za vašu informaciju, gejzamo ja i brat i mama. Za to sam doznao od brata a on iz emisije na rubu znanosti.
Općenito, dojam je lijep, fino je, toplo, ugodno..
Želim riješiti barem slijedeće probleme: bol u križima, vid, smanjeni opseg skočnog zgloba zbog prijeloma, kile. (malo su se počele sakupljati). Nemirnu probavu, i još koju sitnicu.. kako to budem rješavao, tako ću ovdje zapisivati..
Paralelno s ovim krećem i na Tai Chi, pa ćemo vidit koliko ću brzo napredovati.. Ako ima ko iz rijeke za kavu i raspravu, dobrodošli ste! Peace & prosper.
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 10:38 pm

60 sec:
Inače sam glasna osoba, nesvjesno vičem, i često imam promjene raspoloženja, nakon sunčane meditacije to se nekako poravna, postanem ujednačen... Ispočetka su mi se prikazivali krugovi od sunca kad bi zaklopio oči, danas ništa, samo mrak. brže se privikavam na intenzivnije sunčevo svjetlo.
Na poslu radim fizički, kad se iscrpim, zaklopim oči i sunčam lice, nakon toga opet mogu radit ko i prije, nikakve potrebe za odmorom.. Pri kraju posla, nekad me svlada glad, ista stvar, sunčam lice, i glad ode.. ne vraća se više sati.
Otkako sungejzam, ne svrbe me više ubodi tigrastih komaraca. Plik bude, bijel, okolo crvenilo, ali ne svrbi. ako se počešem, počne svrbit. Rolling Eyes
Gotovo svaki dan primjetim neku novu promjenu, danas vidim više detalja, kad gledam panoramski -sve oko sebe..
Još uvijek sam trom, navodno zbog pretvaranja sunčeve energije u boje (niže frekvencije), to ode nakon 2 mj. treninga, vidit ćemo..
Danas sam sam radio sunčanu kupku križa -lumbosakralnu kralješnicu (zadnju stranu dan tien-a) i nakon nekog vremena su mi tabani postali nepodnošljivo vrući, a kako se nisam mogao izuti, prekinuo sam vježbu.
[Vrh] Go down
elvira

elvira


Broj postova : 22
Join date : 03.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimesri ruj 30, 2009 12:49 pm

nikadkraja je napisao/la:

jedan zanimljivi detalj je to da me je 4. dan gejzinga (40 sec) jedno pola sata nakon gejzinga uvečer užasno bolila glava.
Rasturalo me, kao kad imaš gripu.. očito djeluje sunce! Smile

bounce bounce bounce

imene, imene boljela / boli glava, rastura.

Nego ja razmisljala mozda je to zbog toga sto se do 15 min rjesavaju mentalni problemi. I kontam mentalno je povezano umom, um bi se trebao nalaziti u glavi Very Happy prema tome posto se sve ono nakupljeno i nepotrebno treba pocistiti, nije ni cudo sto imamo glavoblje....
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimesri ruj 30, 2009 5:47 pm

elvira je napisao/la:
nikadkraja je napisao/la:

jedan zanimljivi detalj je to da me je 4. dan gejzinga (40 sec) jedno pola sata nakon gejzinga uvečer užasno bolila glava.
Rasturalo me, kao kad imaš gripu.. očito djeluje sunce! Smile

bounce bounce bounce

imene, imene boljela / boli glava, rastura.

Nego ja razmisljala mozda je to zbog toga sto se do 15 min rjesavaju mentalni problemi. I kontam mentalno je povezano umom, um bi se trebao nalaziti u glavi Very Happy prema tome posto se sve ono nakupljeno i nepotrebno treba pocistiti, nije ni cudo sto imamo glavoblje....
1. mentalni problemi se rješavaju kroz cijeli postupak, i na 44 min..
2. Naša svjesnost se ne nalazi u glavi, to je zabluda. ona se nalazi u Dan tien-u. Samo se proces razmišljanja nalazi u glavi, tj. mozgu. mozak je ustvari samo skladište informacija, a ne svjesnost. Pročitaj malo o taoizmu..
A glava ne da boli, nego.. ono. Mi sungajzeri mora da smo mazohisti... brzo zaboli, udara pola sata, i prođe u trenu samo od sebe, to nije obična glavobolja, nešto se unutra događa...
Moje je mišljenje da su se počele aktivirat žlijezde, možda i rasti, jer mozak nema receptore za bol, i nemože bolit. Nešto drugo u glavi boli. I boli ko ludo..
EDIT: Izvinjavam se ako mi post zvuči bahato, nije to bila namjera, ja sam onako lud za proučavanjem svega u nedogled, nemojte mi uzimat za zlo... Elvira, Isprike tebi!
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimepet lis 02, 2009 11:33 pm

70 sec.
Danas uvečer mi je bio prekrasan gejzing, prije toga sunbathing. Gledao sam dok je sunce bilo malo više iznad horizonta, svjetlilo je jače, i intenzivno sam se napunio. Osjetio sam energiju u glavi iza čela, toplinu i nešto nalik trncima u prednjem dijelu glave ali iznad čela. Današnji dojam: jako lijepo, pun energije. Počeo sam osjećat empatiju, kad je drugome mučno, i meni je, čak sam osjetio gorčinu u grlu kad je mama pila nešto gorko...
Nekako sam svjesniji sebe (svojih reakcija i komentara) i imam osjećaj da se mogu kontrolirati u odnosu na prije kad sam sve moguće morao iskomentirat... Neke situacije me više ne smetaju.
Tko zna što me sutra čeka..
PS: jeste vi skužili da kad obavite nuždu imate bolji vid? Jasnije se vide detalji.. Kad bi mi tko to znao objasniti..
[Vrh] Go down
Svjetlonoša




Broj postova : 25
Join date : 23.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimepet lis 02, 2009 11:40 pm

@ nikadkraja

confused Suspect
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimened lis 04, 2009 7:36 pm

90 sec. Danas sam bio u planinarenju, umoran ko pas odgejzao 90 sec uvečer, nemogu reć da me osvježilo.. Jednostavno sam slomljen od hodanja. nabio i žuljeve.. Počeo sam u slobodno vrijeme razmišljati o pozitivnoj karmi, i kako promijeniti svoju reakciju iz loše u dobru.. Te kako se to odražava dalje u životu. Mama i dalje uredno gejza, u kompi sa barbom.. Btw, radila je sinoć čišćenje jetre, i pomoglo joj je, osjeća se lakše danas, očistila je poprilično žučnih kamenaca..
Ja sam svega 2x u životu radio čišćenje jetre i od tada nemam nikakvih alergija ni perut vlasišta, koja je prije bila dosta jaka... Šamponi za kosu ne pomažu trajno gledajući.
Za sada normalno jedem, danas sendvić pancete i sira i nekoliko jabuka sa 2 litre vode, obične -solarna mi ima brašnast okus, onako.. suh. zna li ko to objasnit?
E, da.. jutros sam se digao pola sata prije izlaska sunca, prije budilice, sam od sebe, a sinoć sam kasno legao.
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimeuto lis 06, 2009 12:06 am

Danas nema sungazinga, oblačno je.
Danas sam odradio cijeli set 5 tibetanaca, i baš me proteglo.. Očito imam puno napetosti u kukovima jer mi je zadnja vježba najteže išla (obrnuto slovo V). Nakon vježbe mi se vrtilo, i sve mi bridi od topline. Osjetim meridijan srca na rukama da je dobro istegnut, točno do vrha malog prsta! Kao da malo zateže.. Čudan osjećaj.
Inače tijelo kao da je svo raštelano nakon vježbe, sve se nekako namješta samo po sebi, iznutra...
Danas sam na netu našao sliku nekog starčića, napravio je mušku špagu stojećki, i zagrlio drvo.. i mislim si malo.. koliko je to rastezljivo..??? OMG!
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimeuto lis 06, 2009 10:03 pm

Ni danas nema sunca..
Danas sam jeo jednu čokoladicu s kruhom i jogurt. Snage imam dosta, ne traži me jest.. Sad.. kad su već domaće palačinke, jasno da ću malo zamezit..
nastojim radit qigong kad god stignem, pogotovo kad nema sunca, tako da sad idem na trening.. Opušten sam, i ležeran. nema nervoze. Kad odradim večernji qigong, ujutro sam više spreman na dan pred sobom, više budan. Bez obzira na sungazing, mada i on pomaže. Također sam prestao vikati i zanositi se ovom ili onom mišlju..
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimepet lis 09, 2009 8:19 pm

Ejou! 9. listopad, 100 sekundi! Danas je cijeli dan bilo oblačno, samo sam jutros uspio odgledati prekrasni sungazing.. Sunce je bilo taman, ni preslabo ni prejako, taman začina... Slatki lijepi kratki gazing..
Nemogu opisat koji me lijepi osjećaj ispunjenja spopao za vrijeme gledanja, sve loše od prošlih dana prošlo je ko rukom odnešeno! Very Happy Da nije slučajno naletila šefica bio bi gledao i dulje ali.. eto. Drage volje ću mjenjat jutarnju kavicu za sungazing. Kavicu mogu popit i doma prije svitanja.. Sve u svemu oči mi jačaju, vrlo lako gledam u prilično jako sunce, nema suza, napora, treptanja.. jarko sunce se brzo pretvori u svjetleći disk i od sreće bi se najradije skinuo do pasa da se osunčam! Kako sam svaki dan vani i za zalaska i za izlaska sunca, puno češće gledam nego kolege koje zaključe da je oblačno i ne izađu iz kuće, a kad tamo na obzoru sunce lijepo čisto, vedro.. Uglavnom veselim se, lijepo mi je, napredujem i imam nadu u bolje sutra! Ovih prethodnih oblačnih dana me je bolila kičma, sad je i to prošlo, mada samo privremeno ali sunce ipak pomaže. Doći će i taj dan kad će kičma ozdravit.. pozdrav i hvala na čitanju!
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimečet lis 15, 2009 5:27 pm

110 sekundi.
Danas je bilo lijepo, čista atmosvera, velika vidljivost i jako sjajno sunce, ali dalo ga se gledati kao da nije uopće toliko sjajno. Tijekom sungazinga postanem sretan i ispunjen, a pri kraju mi se sunce pretvori u neki plavi disk i vrti se u krug u smjeru kazaljke na satu u odnosu na pravo sunce, ali ne vrti se oko sunca nego samo po rubu pravog sunca..
Može li mi tko objasniti zašto se to dešava? znam da je prirodno i da će proć, ali me zanima što se to sada u meni događa..
Gejzao sam ujutro i do podne sam osjetio pritisak u čelu unutar glave.
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimečet lis 15, 2009 5:46 pm

120 sekundi.
Sunce je jutros bilo iznimno jako, jedva sam odgledao do kraja, suzile su mi oči, pretpostavljam da su još preslabe za tako jako svjetlo, ali uspio sam sve odgledati.
Dosta mi je trebalo da mi se opet priviknu na neko normalno jako svjetlo.. (nekoliko minuta)
Ista stvar ko i jučer, plavo sunce se vrtilo, ustvari više je titralo ukrug oko pravog sunca..
Kasnije sam osjetio jasan pritisak u predjelu čela, iznutra prema van, a kasnije kroz dan sam osjetio kako mi se male čakre na prstima ruku vrte ko lude, svi prsti su mi bili energizirani. Moguće da mi energija jača ruke, radi na tome da se ozdravim jer radim s vibracijskim strojem svaki dan pa mi od toga stradaju ruke (havs).

Postao sam brži nego inače, već par dana imam brze reakcije (fizičke) kad me netko cima, za volanom..
Također sam primjetio da više ne grizem nokte, jednostavno nisam ni primjetio da ih ne grizem, nego sam vidio jednu curicu kako grize svoje i onda sam skužio.. oslobađam se stresa. Znači popravljam se na mentalnoj razini i to vidno. Više ne divljam po cesti s autom, teže se uzrujam kad čujem loše vjesti, imam bolju samokontrolu, ali može i bolje. I očekujem bolje. Manje sam negativan općenito.
Često su zalasci sunca oblačni pa ako ulovim ujutro lijep izlazak, odgledam njega i ne prepuštam stvari slučaju. Cijeli dan do oko 13h imam puno energije, onda mi se sat vremena spava za poludit i onda me prođe ali nemogu se koncentrirat na niš dok ne odspavam malo. Već je postalo normalno da se budim svaki dan prije 5h ujutro bez budilice i ne spava mi se. Ujutro više nisam rastresit ni potišten, imam pozitivan stav o danu pred sobom.
Moram naglasiti da sam još uvijek zimogrozan, jedva čekam da se to popravi..
Počeli su hladni dani, mraz, sad će i viroze pa ću pratit kakvo mi je stanje s imunitetom..
Ako ima tko kakvo pitanje, neka slobodno pita, rado ću vam odgovorit ako znam!
PS. što je ono sunce koje pleše?
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimeuto lis 20, 2009 5:43 pm

140 sec.
Danas je bilo hladno.. pri gazingu sunce kao da počinje titrati pa kad trepnem, prođe. ostalo je sve uobičajeno..
Ne vidim neke velike promjene osim što me je prošla početna tromost iz prvih tjedan dva gejzinga.
nekada osjetim tnergiju poslije u čelu, nekad ne.. danas ne.
[Vrh] Go down
nikadkraja




Broj postova : 25
Join date : 28.09.2009

dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitimepon oľu 15, 2010 10:47 pm

12 minuta
Već se duže nisam javljao, ali cijelo vrijeme gledam.. Sada je možda već i 6 mjeseci da gledam, ali bila je zima, puno kiše i oblaka tako da je bilo sporo napredovati po tim uvjetima..
Sada sam na nekad-se-činilo- nedostižnih preko 10 minuta! Što reći.. sad su mi oči jake i mogu gledati u bilo koje doba dana ali ipak je najljepše ujutro kad tek sviće, dok je sunce još narančasto..
Na ovom stupnju osjećam kako mi se tijelo počne tresti poslije 2-3 minute, što znači da je protok chi-a jak.

Malo sam prilagodio svoj pristup sungazingu, sad ga smatram više duhovnom praksom nego samo kao pokusom u svojim počecima..
Meditaciju otvaram tako da tri puta na glas kažem mantru Om, nakon čega stavim tabane paralelno, i malo savijem noge u koljenima, u toj pozi odstojim do kraja. Ako je npr sunce višlje na nebu, i podignem glavu tako da savijem vrat unatrag, ubrzo počnem spontano cupkati. To znači blokadu energije, zato ispravim vrat i tijelo se umiri..
Otprilike u isto vrijeme kad se pojavi cupkanje, pojavi je i grijanje u dlanovima i katkad tabanima. Kad osjetim lagano zatezanje u čelu, opet tri puta ponovim mantru Om i završavam gledanje. Ne gledam više striktno na sat nego u svoje tijelo.. Ako ne osjetim zatezanje u čelu, gledam dulje, ali kad se pojavi, polako prekidam za taj dan..
po mjerenjima, zasad to je spontani napredak od oko 10-15 sekundi dnevno ako ne radim po štoperici nego po osjećaju..

Nakon sungazinga sam opušten, smiren, malo uzbuđen, ali neagresivan. Također sam primjetio da sam manje zimogrozan ujutro i proljetno sunce mi ne zacrveni kožu kao mojim kolegama sa posla koji su se zacrvenjeli kao rakovi nakon 3 uzastopna sunčana dana!

Ove godine otkako gejzam nemam ni prehlada, ni upala, ni šmrcanja iz nosa... Također jedem minimalno konzrve i salame, uglavnom kuhanu hranu, te puno masla (ne maslac ili nedaj bože margarin) i meda. Za razliku od nutelle, med mi ne pada teško na prazan želudac..

Stojte mi mirno i jezik gore!
[Vrh] Go down
Sponsored content





dnevnik zapažanja moje solarne yoge Empty
PostajNaslov: Re: dnevnik zapažanja moje solarne yoge   dnevnik zapažanja moje solarne yoge Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
dnevnik zapažanja moje solarne yoge
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pozdrav svim ljubiteljima solarne yoge !
» SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com :: DUHOVNOST :: Solarna Joga-
Forum(o)Bir: