Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com

Svjetlost Online Portal posvećen je razvoju svijesti i cjelovitom pristupu življenju.
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici

Go down 
+34
hemarikon
Pinki
nikadkraja
oggy
Svjetlonoša
skit
elvira
SunGazing
Coco_Lu
NaNi
Iskra 2007
danielatolic
stela
Bratic
grimalda
vilazd
armistič
david
alenzenzo
Greens
XYZ
Beralios
r8
yak
pasija
cybermikans@yahoo.com
shamman
geronimo
zole052
leoserp
Helios
Admin
Nitko
Apsolut
38 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next
Autor/icaPoruka
Svjetlonoša




Broj postova : 25
Join date : 23.09.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesub pro 05, 2009 9:52 pm

[Vrh] Go down
NaNi




Broj postova : 15
Join date : 19.08.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimened pro 13, 2009 9:59 pm

Bok,
buduci da je sada bilo dosta oblacnih dana, nisam jedno duze vrijeme gledala u sunce (oko mjesec dana) pa me zanima jel sljedeci put kad budem gledala mogu nastaviti tamo gdje sam stala ili moram postepeno doci do toga? Pitam jer cini mi se da sam nekad negdje procitala da ako se napravi duza pauza da moras postepeno opet doci do svoje razine.
Hvala sunny
[Vrh] Go down
XYZ

XYZ


Broj postova : 23
Join date : 11.04.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimepon pro 14, 2009 11:20 am

[quote="NaNi"]Bok,
buduci da je sada bilo dosta oblacnih dana, nisam jedno duze vrijeme gledala u sunce (oko mjesec dana) pa me zanima jel sljedeci put kad budem gledala mogu nastaviti tamo gdje sam stala ili moram postepeno doci do toga? Pitam jer cini mi se da sam nekad negdje procitala da ako se napravi duza pauza da moras postepeno opet doci do svoje razine.
Hvala :sunny:[/quote]

Nastavi di si stala.

Pozdrav!
[Vrh] Go down
Bratic

Bratic


Broj postova : 15
Join date : 26.07.2009
Age : 40
Lokacija : Rijeka

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimepon pro 21, 2009 12:23 pm

Možda bi netko želio znati da Manek dolazi u Hrvatsku 3.7.-4.7. 2010. na otok Pašman u sklopu seminara Harmony programa

http://www.harmony.hr/2010hr/seminarihr-2010.html

Ja ne znam da li ću ići no ako netko bude išao neka napiše i javi da znamo kako je bilo imate još 7 mjeseci fore za razmišljati iako nebi bilo loše da se svi skupimo i da zajedno odemo već mi je dosta ovakvih forumskih okupljanja. sunny
[Vrh] Go down
http://www.solarni.korisnik.com/
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimečet pro 24, 2009 9:09 pm

193. dan 18. Novembar 2009. god.
Oko 15h UV na 0 i predivno Sunce za danasnji obrok i naravno sungazing u trajanju od 32 minuta i 30 sekundi. Svuda oko mene sve vrvi od prehlada, gripa, bolestine na sve strane a meni nije nista. Mene je ove godine gripa obisla, i sve vrste prehlada koje su bile najnormalnije za mene jer mi je imunitet bio uzasno los, ali ne samo to nakon vise od 32 minuta gledanja u Sunca kosa mi raste velikom brzinom i sve je bujnija i jaca.

19. Novembar 2009. god. 15:40h je pa je na red doslo dopunjavanje energijom u trajanju od svega 15 minuta jer je jako oblacno, ali opet bolje je raditi u takvo vreme sungazing pa sto duze stignete jer tako jacate svoje telo I imunitet.

194. dan 20. Novembar 2009. god.
Oko 15h UV je na 0 i to je znak da je doslo vreme za sungazing i napredak dalje do 45 minuta… radi oblaka uradio sam 20 minuta sungazinga i drzao zatvorene oci dok sam video jos pred ocima boje i slike. Nakon 15- tak minuta izasao sam i kada sam video da je vedro i nema vise oblaka odradio sam dalje sungazing u trajanju od 12 minuta i 40 sekundi pa sam time zaokruzio svoje vreme za danas u trajanju od 32 minuta i 40 sekundi. I dalje nemam nikakve probleme sa gripama i razboljevanjem ali ni jednom vrstom bolesti.

195. dan 21. Novembar 2009. god.
UV je na 2 kao i uvek zimi, 15h i vreme je za sungazing. Danas sam za prvi deo svog ukupnog vremena u trajanju od 32 minuta i 50 sekundi, radi oblaka odradio 22 minuta, drzao zatvorene oci i nakon 10- tak minuta ponovo sam pristupio nastavku sungazinga u trajanju od 10 minuta i 50 sekundi. Tako da je moje vreme od 32 minuta i 50 sekundi za dnasnji dan zadovoljeno. Osecam se jak i snazan, imam nadnaravan imunitet i nemam nikakvih zdravstvenih i fizickih problema.

196. dan 22. Novembar 2009. god.
14h, UV je 1 a Sunce je preslatko za oci znaci izvrsno vreme za sungazing. Danas zaokruzujem na 33 minuta i jako sam srecan sto je jos jedan minut sungazinga prosao do cilja od 45 minuta koliko se i izvodi osnovni sungazing po HRM metodi. Zimi slobodno radite sungazing kada je UV na 2 ili ispod a najcesce je tako i kada vam je Sunce prijatno za oci u ma kom bilo delu dana. Osecam se energetski jak i telo mi je mnogo jace, moram reci da imam mnogo jaci stisak ruke nego ranije. Ne osecam nikakve smetnje cak sta vise mnogo sam jaci u bilo kom smislu. Imunitet mi je odlican i nema naznake da se mogu vise ikad razboleti i to sam dobio samo od gledanja u Sunce koje je svima dostupno i besplatno za sve. Kada sam zavrsio svoj sungazing i drzao zatvorene oci video sam mini univerzum a osecaj je bio predivan.

197. dan 25. Novembar 2009. god.
33 minuta i 10 sekundi sungazinga za danas. UV je bio na 1 i proveo sam predivno vreme gledajuci u Sunce puneci se njegovom energijom i jacajuci dalje svoje telo, um i duh. Primetio sam da u ovo vreme nemam vise strahova i da sam potpuno smiren i spokojan u svemu. Ranije kada bih prolazio ulicom i kada pas zalaje na mene uplasio bih se i srce mi je pocelo ubrzano kucati dok je taj osecaj straha trajao i po nekoliko minuta dok dodjem sebi. Ja nisam plasljiva osoba koja se plasi svoje senke, cak sta vise bas suprotno, ali ja ovde govorim o iznenadnom strahu kada me nesto uplasi a da se tome ne nadam. Dakle, danas moje strasenje me drzi svega 2-3 sekunde i nista vise. Isto tako sam shvatio da se ne bojim ni smrti vise niti tog trenutka umiranja, jer energija se ne moze unistiti ona moze samo preci iz jednog oblika u drugi i u ma koji drugi oblik predjem posle smrti ja cu i dalje biti ja. Ovako nisam razmisljao ranije pre sungazinga vec sam imao strasan strah posebno hranjen dezinformacijama o potpunom unistenju sveta 2012- te godine.

198. dan 26. Novembar 2009. god.
U 14:50 kada je UV bio na 1 pristupio sam svom sungazingu u trajanju od 33 minuta i 20 sekundi uzivajuci u svakoj milisekundi gledajuci i hraneci se Suncem. Kada sam ga gledao i upijao svaku zraku i svaki foton iz Sunca video sam kao da se ono nalazi u nekom ogromnom oku i taj prizor me je tako ispunjavao divljenjem da sam svo vreme sungazinga se divio i odusevljavao tim prizorom misleci samo na lepote stvaranja i onog sto me okruzuje. Sto se licno mene tice nisam bio bolestan ove godine i divno je cudo za mene da sam propustio pocetak zimskog vremena a da meni naprosto nije nista. Cak sta vise ja jednostavno znam da ne mogu vise da se razbolim.

199. dan 29. Novembar 2009. god.
Obavio sam danasnji sungazing u trajanju od 33 minuta i 30 sekundi kada je UV bio na 1 oko 15h. Predivan sungazing I predivno ispunjavanje energijom to je samo nesto sto se mora doziveti i ne postoje reci da se to moze napisati ili iskazati. Osecam se predivno i ispunjeno osecajem dovoljnosti I zadovoljstva u svemu sto imam i svega sto me okruzuje. Ne smetaju mi vise neke stvari koje su me ranije izludjivale, zadovoljan sam sa malim stvarima i najmanja stvarcica me moze zadovoljiti i naci svoju svrhu i primenu u mom zivotu. Ja sam inace bio jako skroman ali sada sam jos skromniji jer imam unutarnji mir I zadovoljenje u svakom pogledu. Covek je nemiran unutar sebe i najcesce frustriran kada je nezadovoljan i nezadovoljen sa onim sto ima. Kada dobijete svoj unutrasnji mir onda cete biti zadovoljni i sa najmanjim stvarima i necete gledati da imate samo vise i vise za sebe, nego cete davati drugima a ono sto imate vec cete iskoristiti za nesto sto vam treba. Kada imate unutrasnji mir, vi imate i sigurnost.
- Tri nedelje je a Sunca nema sto radi kise sto radi oblaka ili hladnog vremena. No sada kada sunca nema onda se uziva u do sad postignutim benefitima a cim ono ponovo izadje i moze da se radi sungazing onda samo nastavite tamo gde ste stali bas kako cu i ja. Za svo ovo vreme pojeo sam samo nesto malo supe sa povrcem i jedno parce torte od kestena koje je gazda doneo cimerima pa i meni jer mu je bila slava a ja nisam hteo da odbijem iz pristojnosti. Kada sam pojeo to parce torte moram reci da mi se toliko podigla energija u meni kao nikad do sad.

200. dan 20. Decembar 2009. god.
Posle duzeg vremena Sunce je ponovo predivno za sungazing… Danas je palo 33 minuta i 40 sekundi predivnog sungazinga. Osecaj nakon tako duge pauze radi vremenskih uslova je predivan i ne moze se opisati to se moze samo doziveti. Kada sam se konektovao na Sunce osetio sam odmah kako se punim njegovom energijom i kako mi je toplo u obrazima i u predelu ociju. Osecaj je zaista predivan! Osecam se predivno i snazno. Jel je neko spomenuo ovde neku bolest? A, sta je to? 

201. dan 21. Decembar 2009. god.
33 minuta i 50 sekundi prelepog sungazinga na predivnom suncu. Zadnjih dva minuta sungazinga sunce mi je “pobeglo” iza zgrada te sam se penjao na prste da bih ga mogao uhvatiti ocima. LoL! to je bilo bas onako interesantno za moje komsije koje su gledale koliko mi je najvaznije da dohvatim i uhvatim svaki zrak koji mi je pokusavao pobeci. Posle sungazinga i tokom dana osecao sam se bas prejako i premocno. Dakle bos u letnjoj majici na terasi sobe koji iznajmljujem bas sam bio interesatna licnost za sve moje komsije koje su me gledale ali to me nije u opste pogadjalo I nisam se osvrcao na to. Naravno da se i dalje nisam razboleo i da sam predivno, pun energije i jacine.

202. dan 23. Decembar 2009. god.
Tacno 34 minuta kod zgrada na novom Somborskom bulevaru u Novom Sadu. Danasnji sungazing mi je bio bas preteran i predobar (necu da psujem da ne kazem prejeb..) . Dakle radio sam sungazing pored zgrada na samom bulevaru ne osvrcuci se na prolaznike i komsije. Naravno bio sam u jakni i patikama da ne pomisle ljudi da sam potpuno poludeo ako bih bio u letnjoj majici i bos na zemlji pa jos i gledao u Sunce. Mi sungazeri smo uravnotezeni i zaista treba da koristimo mozak u svakoj situacijia ne da slepo religijski sledimo neka pravila konkretno mislim na stajanje bos ako nekad tome nije vreme ili mesto, vec da koristimo mozak koji nam je ojacao u prvih petnaest minuta sungazinga. Od bilo koje bolesti ni pomena ni traga ni glasa, dakle sungazingom mi je zaista ojacao imunitet I celo telo kao nikad do sad i dok sam ziv ja cu ovu praksu siriti svuda i svima na sve strane i na dobrobit svih ljudi. Svako mora da cuje o sungazingu i kako da pojaca i ojaca svoj um, telo, imunitet i svaki deo svog bica. Moja mama od 65 godina je danas na 35 minuta i 20 sekundi a njen problem i bolest sa srcem je potpuno nestala kao i to da je pre bila slabo pokretljiva radi pritiska ali sada gotovo juri kao munja kako joj to komsije koje je znaju kazu. Dakle,i ona tako stara se preporodila I podmladila. Pre je imala i problema sa okostavanjem kicme, isla po banjama a mene ostavljala kuci samog i po 2 nedelje sad je sve to reseno i sve je nestalo kao rukom odneseno. Dakle, kada dodjete na oko 6-7 meseci zaista sve bolesti i tegobe nestaju.


sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesri sij 06, 2010 5:52 pm

Ovo je snimak mog prvog web slajd predavanja o sungazingu! Preporucujem Vam da ga pogledate i poslusate do kraja jer cete cuti i nauciti nesto novo i dobro. Nemojte zameriti na greskama i ponekim greskicama jer ovo je ipak bilo po prvi put. Ocekuje nas jos mnogo drugih predavanja..... Uzivajte!

http://www.motionbox.com/videos/0097d6b9141ce2c68f

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesri sij 13, 2010 8:40 pm

203. dan 08. Januar 2010. god.
Predivno vreme sungazinga u trajanju od 34 minuta i 10 sekundi, pogotovo nakon poduze pauze jer nije bilo Sunca. Radeci svoj redovni sungazing vreme mi je proslo tako brzo das am pomislio kako mi alarm na satu nije ispravan, ali kada sam ga proverio radio je potpuno kako treba. Jednostavno 34 minuta i 10 sekundi mi je proletelo tako brzo da nisam bio ni svestan. Najbitnije u svemu tome mi je bilo energetske punjenje celog organizma kada sa se konektovao ocima na predivno i jarko Sunce. Primetio sam sto mi je Sunce jace i sjajnije to mi je mnogo bolje I delotvornije. U konstantnoj sam meditaciji i smirenju, potpuno sam opusten i smiren. Posto mi je crko najveci hard disk od 1.5 TB koji je kupljen pre dve godine sa preko 1.2 TB dokumentovanog materijala o NLO-ima, Vanzemaljcima, Nibiru, 2012-toj, majanskom kalendaru i jos dosta izuzetno retkog i dragocenog materijala na tu temu, ranije bih doziveo shok, sizio bih po ceo dan, ne bih mogao spavati, bio bih nervozan i narusavao svoje zdravstveno stanje, ali na divno cudo sada mi je to nekako tako vazno sve ali ne toliko da bih remetio svoj balans i mir koji imam sungazingom, pa mogu reci kako mi je ojacao um radeci ovu predivnu praksu da se u opste ne potresam tim ne milim dogadjajem a sa problemima se mnogo lakse izborim.

204. dan 11. Januar 2010. god.
34 minuta i 20 sekundi. Zaista ekstra predivan sungazing i osecaj gledati u jarko i zarko Sunce, puneci se njegovom energijom. Osetio sam kako mi svaki zrak Sunca ulazi u svaku celiju u telu i kako me puni energijom te sam imao flashback kao iz filma Highlander (Gorstak) kada se pune energijom odsecajuci glave drugim gorstacima (scena iz filma). Same ruke bi mi krenule da se dizu u vazduh od saline energije koja mi je ulazila u telo preo ociju, to se ne moze opisati- mora se licno doziveti. Ujutro kada sam ustao kao i cesto ujutro, osetio sam “melatonin u ocima” Znaci znam sta je to u ocima i znam da je melatonin s obzirom da znam kako mi oci izgledaju kada mi se preko noci izluci vise melatonina u telo. Sam osecaj je takodje mnogo drugaciji kada vam se izluci vise melatonina u telo nego sto bi to bilo da ne radite sungazing, to mogu da osetim jako dobro a sungazeri koji to dozivljavaju mogu me potpuno razumeti o cemu pisem.

205. dan 12. Januar 2010. god.
Danas 34 minuta i 30 sekundi! Napolju je poprilicno hladno ali ja osetim hladnocu tj. registrujem je ali mi ne smeta. Nekako to mi se desava u poslednje vreme da konstantujem da je hladno ali da me to ne pogadja I ne smeta mi vise kao ranije. Takdodje da i to spomenem da do sad nisam bio bolestan i ne planiram da budem u opste vise ikad u svom zivotu. Znaci danas sam izvodio predivan sungazing 34:30 sekundi u majici, bos na terasi ali nije mi smetala hladnoca, samo sam je konstantovao ali nisam je osetio da bi mi smetala. Takodje sam primetio i da mi se vid jos vise poboljsao bez naocara, bolje vidim i boje ali i slike. Kada se skoncentrisem mogu da vidim energije iznad sebe i drugih ljudi, ali takodje i iznad drugih zivih bica, to mi je skroz ekstra I predivno iskustvo.

206. dan 13. Januar 2010. god.
34 minuta i 40 sekundi predivnog sungazinga. Predivan sungazing danas i blagoslovljeno vreme sa ekstra jakim sjajem Sunca. Nista lepse nego kada Suncevi zraci dospevaju preko ociju puneci me energijom spolja! Celo telo mi je drhtalo i vibriralo od ovog dozivljaja. Osetio sam kako mi krv curi venama i cuo kako mi srce lagano kuca dok mi se celo telo blago opustalo. Takodje da napomenem da jako sporo disem i da sam u popunoj meditaciji a to je doslo samo po sebi kako mi se um odmara i opusta a kako me razni shokovi ne doticu i nemaju uticaja vise nadamnom. Zaista se osecam ponovo rodjenim i preporodjenim. A sungazing bih preporucio svima jer ko radi sungazing samo dobija ovo sto sam naveo i jos mnogo toga, a ko ne radi gubi ovo i jos mnogo vise.





sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimened sij 24, 2010 5:31 pm

207. dan 24. Januar 2010. god
34 minuta i 50 sekundi, zaista predivnog sungazinga nakon duze vremena radi nedostatka Sunca. Bos na terasi u majici kratkih rukava nasuprot zimi koju sam konstantovao preko koze ali mi nije smetala, radio sam svoj sungazinga dalje…. Osetio sam kako mi ulaze suncevi zraci kroz oci i kako putuju sve do pinealne zlezde puneci je i “energizirajuci je” kroz celo telo mi je tekla energija a osecaj je neopisiv. I dalje osecam energiju u celom telu, i dalje sedeci za kompjuterom proces se nastavlja dok ja uzivam u njemu. U poslednje vreme mi se jako povecala empatija i sve vise mogu da osetim necija osecanja ali i misli ako se usredsredim na to. Dovoljno mi je samo da pogledam osobu, uhvatim neki njen predmet koji je drzla u rukama ili je pripadao njoj, ili samo da “namestim” facu ili neki deo tela kao i ta osoba da bih osetio kako se ona osecala tog momenta, ali takodje cesto mi i dodju misli te osobe sta je tog trenutka mislila ili o cemu je razmisljala. Intuicija mi je takodje povecana a mogu i da predvidim neki dogadjaj i to sa neverovatnom preciznoscu i to je povezano sa cirkadijskim ritmovima koji se bazdare po Suncu i prirodi, a o njima mozete mnogo vise cuti u mojim slajd- video predavanjima. Mozak ima vise prostora za rad i biva vise iskoriscen kada telo nije zauzeto toliko sa varenjem, disanjem i ostalim funkcijama i zato mi se oslobadja veci kapacitet uma budeci uspavane sposobnosti u meni. I dalje ne uzimam cvrstu hranu, samo na oko 12- 15 dana mi je dovoljno malo supe od povrca da mi se podigne energija a osecam se fenomenalno pa se i sam pita od cega zivim a nema Sunca vec duze vreme da bih se dopunio energijom. Zaista cemo morati kao civilizacija da dobro preispitamo neka nasa fundamentalna siroko prihvacena saznanja sta nas to odrzava u zivotu u stvari i sta nas pokrece.

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimečet vel 11, 2010 8:00 pm

Update Od 14. 01. 2010 do 11. 02. 2010:

Jucer 10. 02. 2010. godine, posle duzeg vremena uzeo sam pola kifle sa virslom dok sam drugu polovinu ostavio za sutradan jer sam osetio malu glad, po meni a i logicno je da sam radi nedostatka Sunca na kratko "izgubio energiju" odn. "trenutno potrosio gorivo za celije" kako to nauka kaze a mi potvrdjujemo i ja pominjem u svojim predavanjima. Sungazingom se ZAISTA moze sto sam ja dokazao sebi i drugima ziveti bas dugo bez uzimanja cvrste hrane, posto jos nismo perpetum mobile mi moramo povremeno nadoknaditi svoju energiju, ja je nadoknadjujem iz Sunca ali kada istog nema duze vremena sasvim je OK uzeti nesto malo cvrste hrane i nadomestiti svoju energiju. Ja sam jasno u svom interviju koji sam dao prosle godine krajem jula (7. meseca) meseca za Tv Apolo rekao da ne osecam potrebu za cvrstom hranom, ali kada je budem osetio sigurno cu je uzeti, jucer i danas se to bas i desilo. Sungazing NIJE religija ili neka slepa praksa, kult obozavanja Sunca sa gomilom pravila pa ako se neko od pravila prekrsi da je praktikant "pao" u praksi, ili greh ili ne znam sta jos... najbitnije je samo da slusate svoje telo ali ne da mu se pokoravate u prohtevima vec u saradnji sa njim da osluskujete sta telu treba i to da mu nadomestite AKO mu je zaista to potrebno. Sledeci korak u ovoj praksi (do kojeg jos nisam dosao, ali defenitivno idem ka tome) je ziveti od "vazduha" odn. Ki ili Qui, Prane odn. naucno receno Orgon-a tj. Orgonske energije koja je svuda oko nas i koja nas okruzuje a jeste neiscrpan izvor energije koja nam je potrebna. Dakle,ziveti od Sunca je samo prva i pocetna faza i kada ga nema duze vreme vi "potrosite " vase gorivo te ga morate ponekad pomalo nadomestiti uzimanjem cvrste hrane, sto i Hira kaze da je za par godina uzeo nekoliko puta nesto hrane jer dugo nije bilo Sunca, kod mene se to do sad desavalo uzimanjem po pola tanjira supe na svakih 12- 15 dana od kako je pocela zima pa cak i na 20 dana jednom, i bilo je dovoljno da mi se podigne akumulirana energija (voda, (malo supe od kako je pocela zima) i po koja bombonica na dan i tako sam do sad ziveo od 11. juna 2009. godine, gde sam samo par puta uzeo za to vreme od nesto malo vise od 8 meseci do 10. 02. 2010. jedan najmasniji pica burek- iz nekog svog inata i razloga ne potrebe, 1 parce torte sa kestenom za gazdinu slavu jer je bilo zaista trulo odbiti to, za novu godinu par kolacica i jedan nedeljni rucak kod svoje mame u omeru od oko samo 5% onoga sto sam jeo ranije- dakle, od svega po zalogaj- dva bukvalno sto je servirala). Ali, kada dodjete do toga vremenom gde je samo prva faza ziveti od Suncave energije kako sam vec rekao, da mozete ziveti od Ki, Prane tj. Orgona posto ga ima svuda u vazduhu ja i vi necete vise morati zavisiti od toga da li ima Sunca duze vreme ili ga nema... dakle, kada dodjemo na taj nivo bice nam mnogo lakse, odn. kako Hira kaze kada postanemo "Solarni cip". I da zakljucim: Znaci za sada smo "zavisni" od Sunca i mozemo zaista koristiti dugo vremena (u mom slucaju preko 8 meseci) energiju koju smo primili i koja nam je bila gorivo za nase celije, ali kada se uzdignemo na visi nivo da zivimo samo od Prane ili Orgonske energije onda necemo zavisi ni odcega, ni da li ima Sunca ili ne, dovoljno ce nam biti samo da izadjemo na dnevnu svetlost i bicemo siti uvek jer ce nam sama energija ulaziti kroz nase oci, kozu i razne cakre u nasem telu i putovace raznim putevima i nacinima do nasih celija (ono sto radi bilo koji oblik hrane koje uzimate da biste obnovili svoje gorivo tj. ziveli), a moj savet ce i tada biti samo da nastavite sa sungazigom takodje jer cete se izdici na jos visi nivo. Kako ce se dalje situacija odigravati sigurno cu vas obavestiti o tome kao sto sam i do sad. Inace ja sam ovoj praksi prisao da je istrazujem veoma iskreno i sa otvorenim srcem i SVE do sad sto sam Vam rekao, opisao ili napisao iz mojih iskustava jeste bilo i bice dalje iskreno i istinito, bez filtriranja bas onako kako jeste, moj savet i poziv svima vama je da i dalje radite sungazing i da ga sirite posebno siromasnima i socijalnim slucajevima jer ce zaista ti ljudi nadomestiti svoju glad iz Sunca pa nece biti toliko ugrozeni!

KAKO GOD SE DALJE SITUACIJA BUDE ODIGRAVALA TO NIKAKO NE UTICE NA BENEFITE SUNGAZINGA KOJE SAM DO SAD DOBIO I OSTVARIO OVOM PREDIVNOM PRAKSOM! BENEFITI OSTAJU!!!

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesub vel 13, 2010 11:04 am

mozete me pogledati i poslusati kako drzim svoja predavanja ovde: http://cybermikan-sungazing-srbija.webs.com/predavanjacybermikan.htm

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimepon vel 22, 2010 4:37 pm

Hira kaze: Samo radite sungazing, uzivajte u benefitima i sirite poruku dalje

18. 02. 2010.

i am
> planing to reach europe may 20 earliest. yes give a good
> broadcast on your tv etc medias. do your best to spread the
> message.
> thanks for your efforts. help others by spreading this news about sg.

U Prevodu:

Planiram da dodjem u Evropu najranije 20. Maja (5. Meseca). Da, daj dobru poruku na televiziji i drugim medijima. Daj najbolje od sebe da siris dalje rec. Hvala ti za tvoj trud. Pomozi drugima sireci ove vesti o sungazingu.

Malim ali vrednim, stopama svog ucitelja HRM-a.

U petak sam dobio poziv od jednog coveka koji me je zvao u Vrbas (oko sat vremena vozom od Novog Sada). Kaze mi taj covek da je lutao internetom trazeci resenje svog problema i naisao na nas sajt, pa je pogledao i moj intervju koji sam dao prosle godine na Tv Apolo i jos neke snimke predavanja. Par dana se dvoumio da me pozove ali na kraju je ipak to uradio. Sve je izgubljeno za njega, njemu draga osoba, majka otpustena je iz bolnice jer ima rak. Svi su znali zasto je otpustena, znali su da nece jos dugo ziveti, i tako bespomocni sta dalje naisli su na rec o sungazingu i moj broj mobilnog sa sajta.

Ali to nije sve. Otac u toj porodici je imao tri srcana udara, pije po 15 tableta na dan, uzasno tesko dise, i jako brzo se zamara… To je bio njihov sin na telefonu, sredovecnih godina koji je plakao i “molio” da mu se ikako pomogne oko njegovih roditelja. Uputio sam ga da procita informacije koje mi nudimo na nasem sajtu i da krenu da rade siguran sungazing. Iz nekog straha i nemoci za te starije ljude i straha da im se moze nesto dogoditi taj covek me je pitao da li bih mogao licno ja doci do njih i to jos do kraja dana, o svemu im ispricati potanko kako se radi sungazing, sta mogu da ocekuju, rezultate ostalih ljudi itd. i onda je rekao ono po meni najgore sto je mogao a, to je: Platicu Vam koliko treba samo da spasim one koji su me odgajali i izveli na pravi put jer bih bez njih bio niko i nista. Ok. U redu, pristao sam da “doletim” u Vrbas prvim vozom i licno na licu mesta vidim o cemu se radi….
Da ne bih sad pisao citav roman o tome sta se sve desilo spomenucu se samo par stvari. Dakle ostao sam tamo od petka vece 19. 02.2010. do nedelje popodne 21. 02. 2010. Kada sam dosao docekali su me na voznoj stanici covek sa kojim sam pricao i njegova zena te kolima prevezli do njihove ogromne kucerine. Usao sam u nju a na vratima me docekao stariji covek u blago je reci uzasnom stanju dok je zena lezala u krevetu. Prikaz je bio vise nego uzasan i ne zelim ga do kraja opisivati. Sto je uveliko bio postavljen a na njemu je bilo: Sunke, kobasice, raznih salama, sira, raznih salata, pilece meso, svinjsko, prava gozba i gomila… Ali, kada su me ponudili da uzmem i jedem samo sam im rekao da ne uzimam vise cvrstu hranu i zivim samo od energije sunca i vode te da mi je to doslo samo po sebi radeci sungazing. Ljubazno sam zahvalio i rekao im: prijatno i uzivajte u ovom bogatstvu hrane a meni mozete dati malo mleka jer ce mi to biti sasvim dovoljno… Jos je malo bilo ubedjivanja da uzmem bar nesto od hrane sa stola u smislu: Ok, znamo za to da kazes da nemas potrebu za cvrstom hranom, ali eto uzmi bar nesto, bar malo sira ili neke salate. E, onda je naravno palo malo objasnjavanje sa moje strane zasto ne moram uzimati hranu i zasto sam odlucio da uzmem samo malo mleka… konacno su me shvatili i razumeli.

Nakon sto su oni vecerali a ja popio svoje mleko, pogledali smo material koji sam im doneo sa Hirom, moj intervju sa TV Apolo i predavanja te sam im tom prilikom objasnio praksu kako se sungazing izvodi, sta mogu ocekivati ali i da moraju promeniti neke svoje do sad stecene navike ako zele zdraviji i normalniji zivot, a jedna od njih je bila da od sad lezu najkasnije do 23h a ne posle 2-3h ujutro kako su naucili posle “Farme” ili “Velikog brata vip” te da ustaju posle 10h ujutro. Legli smo pre 23:30 u krevete, spremni na jutarnji sungazing.

Jutro je svanulo, bilo je 7h ujutro ali sunca nigde nije bilo… oblaci su se nadvijali nad Vrbasom, no dalje sam ih poucavao oko sungazinga te smo pogledali ostatak video materijala od sinoc, oni su doruckovali ja sam samo popio solju caja. Rekao sam im da od sad drze zavese razmaknute sa prozora kako bi im dnevna svetlost ulazila u kucu i da cesce luftiraju i borave na ne jakom suncu. Tokom dana pre podneva se razvedrilo i zasijalo je sunce iza oblaka, kako je kod njih teska zdravstvena situacija odlucio sam da ih uputim odmah na sungazing, zenu koja umire od raka u trajanju od 5 minuta gledanja u sunce iza oblaka kako bi joj sto pre odbrambeni sistem tela odreagovao, kako bi se tokom noci izlucilo vise melatonina kada spava jer zaista joj je ponestajalo vremena i trebalo je spasavati, a mozda su dani u pitanju njenog zivota no samo po 10 sekundi kako mi radimo sungazing na dan joj ne bi bilo dovoljno u ovom trenutku da prezivi, te je radi ove vanredne i teske situacije bilo potrebno duze izlaganje suncu. Nakon mojih kratkih instrukcija kako da radi sungazing kada je zavrsila onda je dosao na red i muz (deda) i isto to ponovio. Naravno da sam rekao i ostalim ukucanima da i oni rade sungazing ali posto nisu teski sucajevi da pocnu samo od 10 sekundi i nastave dalje po pravilima…. Dan je prosao, vece je stiglo ceo dan sam bio u kuci sa njima. Moram reci da se nisu mogli nacuditi cudu kako kazu da sam popio samo malo mleka od sinoc i 2 caja tokom dana a da imam toliko energije i snage. Oni su nakon vecere postavljali gomile pitanja na koja sam strpljivo odgovarao… Pre 23h smo legli na spavanje. Moram reci da sam zakljucio da im se svideo ovaj “nov” nacin zivota za njih.

Jos jedno, zadnje moje jutro tamo je svanulo. Malo pre 7h i Sunce je zasijalo. Nisam hteo nikoga od njih podsecati za sungazing (da izadju i da ga rade) niti spominjati o tome mnogo samo sam rekao da je ovo idealno vreme kada se on najbolje i nasigurnije kako mi to preporucujemo izvodi s ciljem da vidim koliko ce biti redovni kada se vratim u Novi Sad. Baka … (necu da navodim imena) je izasla na terasu i rekla dedi da navije alarm na 5 minuta tacno da moze na miru da gleda u izlazece Sunce posto joj je jedino sad ono ostalo kao prirodna hemoterapija i jedina nada. Nakon sto je ona obavila svoj sungazing pristupio je i deda u trajanju od 5 minuta. Rekao sam da tako oboje rade sungazing po 5 minuta u 30 dana kako bi im telo sto brze ojacalo i osnazilo, te da se od tih 30 dana kasnije samo vrate na 5 minuta i dalje rade od 5 min. i 10 sek. Itd. Ostali ukucani su odradili svoje od po 20 sekundi. Tokom dana deda je rekao da je neverovatno to sto oseca malo bolje i lakse disanje, uz uzimanje dalje lekova koje sam mu sugerisao da nastavi sve dok mu lekar ne konstatuje potpuno zdravlje i ukine iste. Pomenuo sam ako je to moglo da se desi sa mojom majkom koja ima 65 god. Sigurno ce moci sa njim i svima ostalim. Za samo 2 dana je osetio odredjena poboljsanja sto znaci da mu je stanje zaista bilo uzasno a zdravlje totalno naruseno. Potvrdio sam svoju stariju teoriju da sto je telo vise naruseno bolescu to se pre osecaju efekti sungazinga, ali ako je telo sredjenije na njemu se nema sta ono “osnovno” ni prepravljati toliko pa neki ne osecaju benefite odmah, ali zasigurno ce ih osetiti ako nastave dalje da rade sungazing. Nedelja oko 14h nakon sto sam popio solju mleka, pozdravio sam se njima dok su ostajali u cudu sta su videli, doziveli i sa ostavljenom nadom da ce njima ipak biti bolje. Covek koji me je pozvao kod njih je bio zaista zahvalan za sve sto sam im preneo i za svaki delic nade i podrske koje sam im dao, te me je konacno pitao ono za mene najgore pitanje: Koliko smo ti duzni za sve ovo sto cinis, za tvoje “izgubljeno” vreme i stpljenje, hoce li 200€ biti dovoljno? Zgrozio sam se na to jer ja nisam neko ko siri sungazing za pare, one jesu potrebne samo za nase projekte ali nikako za zaradjivanje i sticanje materijalne koristi ni nakoji nacin!!! Samo sam rekao da je u redu da mi plate voznu kartu (500 dinara 5 evra) jer je stanje sa nasim donacijama (u poverenju) katastrofalno te ne mogu da pokriju moje aktivnosti oko sungazinga ali i da pored toga ne zelim da uzimam novac niti bilo sta drugo za ovo vreme sto sam proveo kod njih. Video sam da je covek ostao vidno iznenadjen takvim stavom pa sam mu objasnio i rekao: Kada se oslobodite svoje “osnovne” potrebe za hranom onda svaka pohlepa i materijalnost nestaje, sve zelje za vlascu i moci se gase, a zadovoljni ste sa onim sto imate. Covek mi je pruzio tada 1000 dinara (10 evra) i rekao da ce mu biti jako ne prijatno ako ne uzmem bar to. Naravno posto nisam nikakav fanatik da sam uzeo tih 1000 dinara i krenuo peske putem zeleznicke stanice i voza.

Ovo moje iskustvo od pre tri dana nije napisano kako bih se ja necime hvalio, nego kako bih potakao ostale sungazere da cine dobro ljudima sireci sungazing svako na svoj najbolji nacin i da za to ne uzimaju novac, sem mozda svojih troskova ako je potrebno.
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesri vel 24, 2010 6:05 pm

208. dan 25. Januar 2010. god.
Jubilarnih 35 minuta sungazinga! Predivan sungazing i prelepo vreme nakon duzeg perioda. Ovo mi je zaista jako nedostajalo i mozda je dobro da je tako jer sam shvatio koliko smo mi, ljudi u stvari zavisni od naseg prelepog Sunca. Srecan sam sto sam danas dosegao 35-ti minut sungazinga i zadovoljan sam sto se sve to dogodilo bez ikakvih preskakanja ili ubrzavanja vremena jer sam na pocetku shvatio da nije samo po sebi bitno ispostovati tih 45 minuta sungazinga i doci do njih kako tako, vec da dodjem lagano i polako jer cu samo tako ostvariti sve benefite o kojima HIra govori a koje mi imamo postavljene na nasem sungazing sajtu za Balkan. I zaista iz svog iskustva ove predivne prakse sam shvatio da je MNOGO bitnije ono sto se dogadja u samih tih 45 minuta nego doci do njih na bilo koji nacin sem postepenog povecanja +10 sekundi na dan kada se moze raditi sungazing.

209. dan 02. Februar 2010. god.
35 minuta i 10 sekundi predivnog sungazinga. Danas sam razumeo u pravom smislu Hirine reci kada kaze da covek postaje nakon nekog vremena kao solarni cip te da je dovoljno samo da se izadje na dnevnu svetlost i pocnes se puniti energijom. To je i logicno jer nivo energije sungazera se povecava u telu sto duze radi sungazing i stize do 45 minuta postpeno dodavajuci samo po 10 sekundi na dan, te ta unutrasnja energija za koje postoje najnoviji dokazi pocinje da upija onu spoljnju koja je puna svih potrebnih elemenata za zivot coveka sadrzeci u sebi sve potrebne vitamine, minerale i ostale nutrijentske sastojke koji nisu bazirani na mastima bilo koje vrste i drugih stetnih materija koje samo skracuju coveciji zivot praveci mu razne zdravstvene probleme. Tako da cim sam danas izasao napolje da radim sungazing odmah istog momenta sam osetio punjenje svojih celija i svaka celija mi je “proigrala” u telu kada me je spoljnja energija pocela ispunjavati, jos je jaci I bolji osecaj bio kada sam gledao u Sunce koje se tek promalalo iza oblaka uzivajuci u tome. Ne osecam nikakvu slabost. Cak sta vise osecam se jaci, snazniji, energizovaniji i pun elana nego ikad.

210. dan 09. Februar 2010. god.
Danasnjih 35 minuta i 20 sekundi mi je zaista ekstra prijalo kao nikad do sad. Jos samo 60 dana i stizem do 45 minuta i drago mi je sto je to sve bilo po pravilima + 10 sekundi na dan do tog vremena pa sam verovatno radi postovanja tog i jos nekih pravila te postavljanja prioriteta u svom zivotu ovako uspesno “zahvatio” 90% benefita pre nekog vremena za koje je utvrdjeno da se dogadjaju velikoj vecini ljudi. Sad vec sa sigurnoscu mogu da kazem da se sungazing siri na nasim prostorima i da ga je nemoguce zaustaviti vise. Takodje sirice se jos brze kada se pojavi sto vise ljudi koji su pri zavrsetku ove prakse te prestanu da uzimaju cvrstu hranu i zive samo na energiji Sunca i Prane odn. Orgonske energije a i budu izleceni od svih bolesti a nove im se ne pojavljaju jer im je ojacao imunitet i povecalo im se energetsko polje pa ih bolesti ne mogu vise oboriti. Jedva cekam dan koji je jako blizu da citam svuda po forumima izvestaje sa svih strana o tim rezultatima.

211. dan 19. Februar 2010. god.
35 minuta i 30 sekundi i idemo daljeeeeeee…. Dakle, i danas predivan sungazing a to predivan dozivite kao nesto svaki dan sve bolji i jaci osecaj u ovoj predivnoj praksi jer se ovo stanje ne moze ispricati niti zapisati, mora se samo doziveti. Radeci danasnji sungazing dok su mi obrazi “pucali” od topline Sunca a oci uzivale u postupku u isto vreme telo puneci se energijom, dobio sam objavu kako bi bilo idealno usredsrediti se na siromasne ljude i socijalne slojeve nasih drustava te cu u vezi s tim zapoceti akciju: “Prosvetljeni (sungazeri) za siromasne” u smislu objedinjavanje nasih materijala i novcanih sredstava za taj projekat kako bi im predali znanje i nadu ali i istinu da radeci sungazing nece zavisiti 100% od hrane za koju nemaju novca nego da ce je moci unostiti manje pa na kraju i prestati potpuno da je unose a da ce biti siti i uz to jos i zdraviji nego ikad. To je samo pocetak mnogo vece akcije kada cu okupiti ljude sa ovih prostora koji radeci sungazing su prestali da uzimaju hranu ili je jos uzimaju u mnogo manjem omeru nego ranije dok im energija u telu ne dodje na tu razinu da i nju ne moraju vise uzimati, pa odosmo za Afriku i ostale siromasne zemlje da ljudima prosirimo jasnu poruku: Radite sungazing, uzivajte odlicno zdravlje i oslobodite se zavisnosti o hrani i gladi a sve to dolazi samo po sebi u pravo vreme.

212. dan 22. Februar 2010. god
35 minuta i 40 sekundi predivnog sungazinga! Hrabro idemo napred dalje do famoznih 45 minuta. Ali kada se dodje do tih 45 minuta gledanja u Sunce oprezno povecavajuci vreme od samo po +10 sekundi na dan da bi se zadrzali benefiti dalje, treba se ostati 7 (sedam) dana na tih 45 minuta i onda se ide po 1 minut unazad do 15 minuta. U praksi je to ovako: Dosegnete 45 minuta i radite po 45 minuta sedam dana pa onda krenete unazad 44 minuta, pa 43 minuta, 42 minuta itd. do 15 minuta i tu ostajete na tih 15 minuta pa imate dve opcije onda.

1. Da ostanete na tih 15 minuta na dan do kraja zivota i radite sungazing kada zelite, naravno uz sto vise hodanja bosim nogama po zemlji bez trave ili pesku.

2. Da sacekate da ja izbacim tehniku za napredniji sungazing dalje, koja je proizasla iz moje dosadasnje prakse a koja nece imati efekte ako se ne radi prvo osnovna tehnika po HRM-u pa ko zeli moze da radi dalje po mojoj tehnici koju cu objaviti kada vecina sadsnjih sungazera stigne do kraja.


sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
david

david


Broj postova : 8
Join date : 18.05.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: što nakon 45 min. zurenja?   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 10:38 am

trebam malu pomoć prijatelja;
sada zurim 42 minute. kako se približava 45.' nejasnoće su:
1. da li se gleda punih 45 min. ili se prekida sa 44' (kako sam negdje pročitao) ?
2. što dalje (npr. spuštanje do 15.min. nisam nigdje našao osim na ovom forumu)

prihvaćam samo empirijska znanja, pa bih molio izvore znanja - informacija!!!
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 3:05 pm

david je napisao/la:
trebam malu pomoć prijatelja;
sada zurim 42 minute. kako se približava 45.' nejasnoće su:
1. da li se gleda punih 45 min. ili se prekida sa 44' (kako sam negdje pročitao) ?
2. što dalje (npr. spuštanje do 15.min. nisam nigdje našao osim na ovom forumu)

prihvaćam samo empirijska znanja, pa bih molio izvore znanja - informacija!!!

Davide prvo cestitam ti na 42 minuta sungazinga cheers mada sam ja sam jos na 36:20 danas radi uzasnog vremena ali ok je sve je u redu i dalje nastavljam cim vidim sunce Very Happy

Znaci radis do 45 minuta sungazinga (benefiti sungazinga 15, minuta pa 30 minuta i 45 minuta... dakle 3*15 minuta = 45 minuta ne 44). Kada dodjes do 45 minuta onda radis po 45 minuta jos 7 (sedam) dana pa se osmi dan pocnes spustati za po 1 MINUT do 15- tog minuta.... znaci 45 minuta 7 dana pa ides 44. min. 43. min. 42 min......... 15 minuta. Ostajes na 15 minuta koliko dalje zelis i gledas kada hoces i kada zelis, sto vise to ti je pinealna zlezda veca i snaznija i zivot ti se produzava jer i ona luci vise melatonina (pogonsko gorivo za celije izmedju ostalog) te ti se telo podmladjuje, jaca imunitet....

Kada dodje vreme licno ja cu izbaciti tehniku dalje za napredniji sungazing pa ako zelis mozes je kasnije primeniti.... no svakako do tada budi na 15 minuta kada se spustis na to vreme.

Imas vise informacija ovde:


PRVI Sungazing sajt za Balkan

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
david

david


Broj postova : 8
Join date : 18.05.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 3:39 pm

hvala na odgovoru Care; možda sam nedovoljno jasno postavio pitanja!
gdje si ti našao literaturu od sedmodnevnog ponavljanja 45-minutnog sungazinga do spuštanja na 15 min. Toga kod HRM-a nema!!
Dakle, tražio sam izvore tih informacija koje ti iznosiš, a ono sa završetkom na 44 min. sam, ako se dobro sjećam, pokupio negdje na prvim stranicama ovog foruma!
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 4:32 pm

david je napisao/la:
hvala na odgovoru Care; možda sam nedovoljno jasno postavio pitanja!
gdje si ti našao literaturu od sedmodnevnog ponavljanja 45-minutnog sungazinga do spuštanja na 15 min. Toga kod HRM-a nema!!
Dakle, tražio sam izvore tih informacija koje ti iznosiš, a ono sa završetkom na 44 min. sam, ako se dobro sjećam, pokupio negdje na prvim stranicama ovog foruma!

Kao sto vec rekoh u stalnom sam kontaktu sa Hirom a on stalno unapredjuje praksu kako se vreme sve vise suzava i kako nam ponestaje za sto bolje i brze rezultate. Licno HRM mi je javio na meil i rekao da tako objavim ljudima... mozes verovatili ili ne tvoja je odluka!

Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 09, 2010 3:41 pm

Poslusajte moje najnovije predavanje na temu:

Sungazing- postupak, benefiti i saveti, sungazing na globalnom nivou 4 Mar. 08 22.08

http://www.motionbox.com/videos/1c99dfb51f1aecc594

Ps. ovo je posebno za one koji su lenji da citaju...

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimečet oľu 18, 2010 5:33 pm

http://cybermikan-sungazing-srbija.webs.com/bretarijanciautotrofi.htm

Jestivi divlji ( frenetičan ) elektron

Svijetlost je osnovni sastojak iz kojeg potiče sav život, razvija se i ispunjava se energijom.
Svijetlost i zdravlje su nerazdvojivi.
Osobnim ponašanjem uspjeli smo se odvojiti od izvora svijetlosti koristeći fluorescentnu rasvjetu, životom u zatvorenom prostoru, naočalama, kontaktnim lećama, sunčanim naočalama, losionima za tamnjenje kože, jedući meso, hraneći se prerađenom hranom i kuhanim povrćem, mnogi od nas pate od kroničnog nedostatka svjetlosti. Kao i neuhranjenost nedostatak svjetlosti nam uskraćuje potrebni nivo hranidbenih tvari i ritmičko stimuliranje bitno za život potpuno zdravog bića.

Nobelovac Laureate Dr.Szent-Gyorgi opisao je osnovni životni proces kao mali strujni tok poslat nam od sunčeve svjetlosti. Bez svjetlosti nema zdravlja. Ovaj iskaz je ključ u razumijevanju značaja svježe biljne hrane i drugih načina za unošenje svijetla u naš organizam. Mi smo ljudske fotoćelije sa sunčevom svijetlosti kao osnovnom biološkom hranjivom tvari.

Dr.Szent-Gyorgi govoreći o toku sunčeve svijetlosti koje Sunce isijava prema nama, zapravo govori o visoko nabijenim elektronima koji sudjeluju u prenošenju sunčeve energije u našu submolekularni uzorak bez mijenjanja naše molekularne strukture. Model kvantne fizike počinje prihvaćati (ozakoniti) naš više intuitivan model vegetarijanske hrane kao kondenzirane sunčeve svjetlosti koju unosimo u naš ljudski organizam jedući biljnu hranu. Kada je energija zemaljske vegetacije indirektno unesena u naš organizam konzumiranjem mesne hrane, veći dio bio-elktričnih vibracije energetskog uzorka je uništeno. Energija sunčeve svjetlosti je također uništena u vegetarijanskoj hrani koju kuhamo ili prerađujemo.

Uzbuđujući proboj za mene bila je konceptualna sinteza kako hranom unosimo energiju fotona sunčeve svjetlosti u naše tijelo i kako ga ono koristi. Aludirao sam na taj koncept kada sam govorio o istraživanju dr. Hans Eppinger koji je pronašao da su sve stanice u osnovi baterije koje su pune kada je čovjek zdrav. Kada je čovjek bolestan, baterije se isprazne i jedva funkcioniraju. Značajno otkriće je da samo nekuhana hrana ima mogućnost povećati naboj stanice kao baterije.

Slijedeći korak u razumijevanju metabolizma stanice kao baterije

Pozitivan naboj se energetski hrani kisikom. Negativni naboj se hrani energijom elektrona i fotona ispunjenih sunčevom svjetlošću i skupljeni u vegetarijanskoj hrani. Ova elektronima ispunjena hrana otpušta energiju elektrona kroz Cytochrome oxidddase sistem.Cytochrome oxidant sistem djeluje kao transformator koji energiju elektrona pretvara u ATP. ATP je osnovno energetsko spremište molekule bioloških sistema. Biokemijsko otpuštanje energije ATP je gorivo za sve energetski zahtjevne procese na molekularnom nivou u našem biološkom sistemu.

Elektroni su u biti provučeni kisikom kroz cytochrome oxidant sistem na pozitivan pol stanične baterije. Više kisika u sistemu stvara jače privlačenje. Vježbe disanja, konzumiranje hrane bogate kisikom i život u nezagađenom okruženju bogatog kisikom povećava ispunjavanje naše potrebe za kisikom. Ključ razumijevanja je cytochrome oxidant sistem postoji u svakoj stanici i zahtjeva energiju elektrona da bi funkcionirao. Ta energija elektrona dolazi od biljne hrane koju konzumiramo svježu. Kada je hrana prokuhana osnovna harmonična rezonancija uzorka žive energije elektrona u svježoj hrani djelomično je uništena. Kada jednom razumijemo ovu naučno dokazanu činjenicu logičan slijed je da ćemo konzumirati hranu bogatu elektronima kao voće, povrće, orašaste plodove i sjemenke te proklijala ili namočena zrna.

Dr Johanna Budwig iz Njemačke nosioca diplome iz fizike, farmacije, biokemije i medicine i jedan je od prvih istraživača koje je kombinirao dubinu znanja kvantne mehanike i fizike sa sveobuhvatnim znanjem ljudske biokemije i fiziologije. Ona je zaključila, ne samo da živa hrana bogata elektronima djeluje kao donator snažnih elektrona nego elektronima bogata hrana djeluje kao sunčano rezonantno polje u tijelu koje privlači, sprema i povezuje sunčevu energiju u našem tijelu. Ona tvrdi da su fotoni sunčeve svjetlosti privučeni vibracijom suncu sličnim elektronima u našem biološkom sistemu, osobitu u duplo povezanom elektronskom oblaku pronađenom u našim lipidima. Ti suncu slični elektroni poznati su pod nazivom pi-elektroni. Taj pi-elektronski sistem unutar molekularne strukture ima sposobnost privlačenja i aktiviranja sunčanih fotona.

Ona misli da energija dovedena tim sunčevim fotonima djeluje kao "nati-entropy faktor". Prevedeno terminologijom biologije, entropy znači starenje. Anti-entropy je identično sa obrnutim procesom starenja. Iz točke gledanja kvantne fizike fotoni nikada ne stare; oni imaju brzinu vremena. Sunčani fotoni pronose visoki nivo naloga (anti-entropy energija) u pi-elektrone našeg biološkog sistema.
Što više svjetlosti skupljamo u našem sistemu, to više obnavljamo zdravlje i unosimo energiju koja zaustavlja starenje našeg ljudskog organizma.


Zbog toga, ljudi koji jedu rafiniranu, kuhanu i visoko prerađenu hranu smanjuju količinu sunčanih elektrona koji energiziraju sistem i količinu visoko sunčanih elektrona koji stvaraju visoko elektronsko solarno rezonantno polje. Zahvaljujući Dr. Budwig, obrađena hrana može čak djelovati kao izolator zdravom pritjecanju elektriciteta. Što smo više sposobni apsorbirati sunčeve elektrone, više smo sposobni reagirati, privlačiti i upijati sunčeve elektrone u direktnoj rezonanciji sa suncem, drugim sunčevim sistemima i čak drugim galaksijama. Što smo više u mogućnosti upijati sunčeve elektrone u dublje nivoe kože, manje su mogućnosti za dobivanje sunčanih opeklina i teoretski manje karcinoma kože.

Možda dvije namirnice najbogatije sunčevim elektronima i namirnice koje imaju sposobnost apsorpcije sučevih elektrona su mikroalge spirulina, i AFA dodaje dr. Peter Naydenov, i laneno sjeme u različitim oblicima, uključujući i laneno ulje. Dr. Budwig je izvijestio o slučajevima općeg ozdravljenja i čak karcinoma koji se povukao nakon upotrebe velike količine lanenog ulja koje je povećalo količinu energije elektrona u sistemu i time stvorilo dovoljno raspoložive energije za izlječenje sistema.

Kako spirulina i AFA rastu na visokim nadmorskim visinama i toplim predjelima, imaju povećan beta-karoten i druge karotenoide, sisteme enzima i drugih bioloških sastojaka za bolje apsorbiranje pojačane sunčane i kozmičke radijacije. Otkrio sam da uzimajući spirulinu i trljajući se proizvodom Phycotene Cream (proizveden od Dr. Christopher Hills iz Light Force) ja i moji suradnici i dobrovoljci nismo imali problema sa sunčanim opeklinama radeći duge sate pod užarenim nebom u Tree of Life Rejuvenation Center u Patagoniji, Arizona.

Druga su istraživanja pokazala da su spirulina i Phycotene Cream bili uspješni u obnavljanju stanica squamous karcinoma kože i rješavanju pre-cancer squamous cell carcinoma. Druga su istraživanja pokazala da su tri četvrtine ljudi hipersenzitivnih na sunčanu svjetlost (pate od erythropoetic protoporphinaria) bili u mogućnosti povećati vrijeme izlaganja suncu. Tri četvrtine onih koji su poboljšali svoju prilagodbu mogli su se izložiti suncu četiri puta duže. Za one koji razumiju da smo mi ljudske fotoćelije koje često pate od nedostatka svjetlosti, ovo je izuzetno uzbudljiv pronalazak.

Dr. Budwig je također pronašla da kada kombiniramo laneno ulje sa visoko vrijednim bjelančevinama, tri duplo obmotani elektronski oblaci prisutni u svježem lanenom ulji i proteinima, stvaraju bi polarnu mrežu kondenzatora koji čak bolje apsorbiraju, spremaju i prenose razmjenu sunčevih elektrona i pojačavaju sunčevu rezonanciju. Ona često upotrebljava neke vrste ovčjeg sira kao visoko proteinsku hranu za kombinaciju sa lanenim uljem. Kao vegetarijanac koji ne koristi mliječne proizvode, otkrio sam da je pčelinji polen i spirulina savršena visoko proteinska koncentrirana hrana za kombinaciju sa lanenim uljem.

Prema saznanjima moderne fizike i kvantne biologije, po Dr. Budwig, ne postoji druga živa stvar u prirodi koja više akumulira sunčeve elektrone od ljudskog bića. Izgleda da su ljudi osobito povezani sa sunčanom svjetlosti. Sa istom rezonancijom sunčanih elektrona, naša povezanost sa zvijezdama je povećana našom sposobnošću da prihvatimo poklon njihove svjetlosne energije i biokemijski ju preradimo.
Svjetlost je naša pupčana vrpca sa svemirom.

Naša sposobnost da se ispunimo sunčevom kozmičkom energijom ovisi o jedenju hrane koja sadrži visokosunčane elektrone koji su u rezonanciji i privlače sunčeve i kozmičke zrake.
Naše zdravlje i svjesnost ovise o našoj sposobnosti da privlačimo, spremamo i dovodimo energiju elektrona koja je bitna za energiziranje i reguliranje svih životnih sila.
Što je veće spremište svjetlosne energije to je veća snaga našeg ukupnog elektromagnetskog polja, i posljedično više je energije slobodno za liječenje i održavanje optimalnog zdravlja.

Snažno sunčevo rezonantno polje najavljuje evoluciju čovječanstva u dosezanju punog kapaciteta kao ljudskog "sunčanog bića". Svjetlost podržava evoluciju, a nedostatak fotona u našem tijelu sprečava je. Svjetlost i svjesnost su međusobno povezani.

Vraćajući se u nazad do prošlog stoljeća, Rudolf Steiner, osnivač Waldorf Schools, Antropozofske medicine i biodinamičkog vrtlarstva mislio je da dozvoljavajući vanjskom svijetlu da uđe u naš sistem oslobađamo jednaku količinu našeg vlastitog unutarnjeg svijetla. Što više povećavamo sposobnost apsorpcije i asimilacije svijetlosti to više svjesni postajemo. Što se više mijenjamo povećanjem naše apsorpcije svijetlosti to više sami postajemo svjetlost. Ovo je profinjena tajna "svjesne ishrane".

dr. Gabriel Cousens
Sa engleskog prevele Dubravka Trupeljak i Dijana Mihok, Zagreb 2005. godine
Članak pripremila Eli, prosinac 2007.http://cybermikan-sungazing-srbija.webs.com/bretarijanciautotrofi.htm

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimened tra 18, 2010 4:16 pm

213. dan 26. Februar 2010. God.
Predivan sungazing u vremenu od 35 minuta i 50 sekundi. Moram reci da sam primetio da cim izadjem na dnevnu svetlost vec pocinje telo da mi se puni energijom. Na taj nacin mi je nivo energije u telu sve veci i veci kako od sungazinga tako i od izlaganja dnevnom svetlu. Osecam se predivno narocito ohrabren cinjenicom da ce uskoro stici lepo vreme i da ce nam doneti nase drago Sunce.

214. dan 27. Februar 2010. God.
36 minuta tacno! Predivan sungazing i punjenje suncevom energijom. Sve sam vise blizi kraju zavrsetka osnovne prakse po HRM metodi i to me raduje jer cu kada zavrsim ceo postupak moci nastaviti dalje. Sve vise mi je jasnije ono sto je Hira rekao u interviju da covek postaje solarni cip kada mu se poveca dovoljno energija u telu i mogu reci samo da mi je dovoljno da izadjem na dnevnu svetlost i da mi se telo vec ispunjava energijom. Osecaj je prekraaaaasaaaaaaaan!

215. dan 01. Mart 2010. God.
36 minuta i 10 sekundi. Osecaj je predivan. Vreme je gotovo iscurilo od nove godine i ova tri meseca su prosla kao nikad do sad. Radeci danasnji sungazing osetio sam kako me energija ispunjava sa svih strana, kako mi ulazi kroz kozu, oci, nos, usta... kroz svaku poru na telu. Glad ne osecam a ponekad uzmem samo caja uz stalno uzimanje vode i to solarne vode i osecam se predivno, kao nikad do sad. Empatija mi se povacava te mogu vise da osetim necija osecanja, naume i namere. Znam da se sungazinom na veoma blag i postepen nacin moj um samo stavlja vise u rad, te mi je i primat uma nad ostatkom tela vidljiv i neverovatna otkrica me obasipaju po pitanju mnogih tema.

216. dan 05. Mart 2010. God.
36 minuta i 20 sekundi. Sungazing je predivan i ovom predivnom tehnikom bismo zaista zauvek mogli da resimo problem gladi i siromastva na nasim prostorima. Svi sungazeri koji uzivaju u benefitima a posebno oni koji su smanjili unos hrane u svoje telo ili nemaju potrebe vise da uzimaju hranu, imaju zadatak da posebno siromasnima i socijalnim slucajevima ljudi govore o sungazingu i da osecaj gladi nestaje sam po sebi kada napredujete dalje u sungazingu po HRM metodi, a da telo pri tom potpuno prirodnom procesu ne pati vec da se lece i sve bolesti a nove se ne pojavljuju.

217. dan 06. Mart 2010. God.
36 minuta i 30 sekundi predivnog sungazinga. Vreme je sve toplije i toplije a sungazing je zaista osecaj za sebe i nemoguce ga je opisati jer to se mora samo doziveti. Cim sam izasao na dnevnu svetlost osetio sam kako se punim energijom. Predivan osecaj zaista. Gde god da idem bilo peske ili biciklom konstantan osecaj punjenja energijom koja mi siba venama u obliku kao neki trnci najvise u rukama i nogama ali i ostalim delovima tela, samo u manjoj meri. Zaista imam dobar osecaj da svima podelim ono sto osecam i ono sto mi se dogadja i to verujem da mi je doslo prosirivanjem svesti znajuci da ce kad tad nekoga bar jedna moja recenica mog opisa stanja da ponuka na to da bar proba da radi sungazing iliti suncarenje makar samo na 30 dana.

218. dan 09. Mart 2010. God.
36 minuta i 40 sekundi neprestanog punjanja unutrasnjih telesnih baterija. Fantastican osecaj i ja se osecam predivno. Cesto me kao ono sokira sama pomisao da zivim od Sunceve energije i dnevne svetlosti i da preko 10 meseci nisam imao potrebu da uzimam svakodnevnu hranu a jos manje da je prozdirem (prava rec za zivotinje koje se hrane mesom a?) kao sumanut. Znaci porcija fotona i energije od 36:40 sek. danas mi je bila potpuno dovoljna. Najcistija energija, koje je moje telo apsorbovalo je dovoljna da me nasiti i zasiti te nemam potrebe jesti i unositi svakodnevnu hranu koju jede vecina ljudi za sad na Zemlji. 2-3 L. Solarne vode, malo caja i malo mleka sa gledanjem u Sunce je sasvim dovoljno da zivim i cak sta vise da uzivam u svom zivotu vise nego kada sam prozdirao hranu pa napunio svoj burak (stomak) i nisam mogao celu noc da spavam, pa ustanem kao da sam orao i kopao po celu noc... UZAS! Sada spavam oko 5-6h i predivan je osecaj. Lezem svako vece od 22-23 do 5-6 ujutro i naspavam se kao nikad... zapravo spavam kao beba.

219. dan 12. Mart 2010. God.
36 minuta i 50 sekundi gledanja u Sunce bez prestanka. Kada sam bio na maloj minutazi cesto sam znao da se zapitam kako cu ja izdrzati da gledam u Sunce preko 30 minuta a sad na oko 2-3 minuta i jedva cekam da uradim svoj sungazing kako bih usao unutra i uzivao u benfitima... ali sad jedva cekam da radim sto duze sungazing jer mi je um i ceo mozak u potpunom odmaranju i meditaciji da ni primetim kada mi alarm odbroji i odzvoni vreme glednja za taj dan. Prelep i predivan osecaj, nemam potrebe da radim bilo kakve dodatne vezbe niti tehnike, da mucim svoje telo, te da postim i gladujem, kada sve sungazingom dolazi samo po sebi, treba samo da gledate u Sunce a sve ostalo ce doci samo kada mu bude vreme. Ne osecam uopste glad i to je normalno, jer kada se glad oseca? Onda i samo onda kada telo daje signal da mu je potrebna energija koju vecina ljudi za sad unosi putem svakodnevne hrane pa kada se najedu to im da mali stepen energije u celijama (pogonsko gorivo) i telu.

220. dan 16. Mart 2010. God.
37 minuta!!! Predivan sungazing, ja koji sam srecan kao malo dete, koji ga izvodim, a radi navrsenih jubilarnih 37 min. Svaki minut je jubilej i dozivljaj za sebe. Sto sam blizi onoj granici u prvoj tj. osnovnoj metodi po Hiri to sam sve vise srecniji jer nakon te metode cu izbaciti svoju kao produzetak prakse ko bude zeleo da praktikuje dalje i onda ce moci raditi po njenom zavrsetku sungazing kada god zeli do jednog sata i koliko zeli do jednog sata i to kada bude hteo i ujutro i uvece ali SAMO kada zavrsi osnovnu Hirinu metodu jer ce samo tad i tako biti spreman za to. Osecam se cvrst i jak, snazan sam i to snazniji nego ikad, ne umaram se kao pre ove predivne prakse i sve mnogo lakse podnosim, nisam vise u depresiji niti pobesnim kao ranije, znao sam da prasnem za sekundu i potpuno pobenavim... ali sve je to iza mene sad. Osecam se smireno, spokojno i opusteno brate, sto kazu Beogradjani. LoL

221. dan 17. Mart 2010. God.
37 minuta i 10 sekundi sungazinga je osvojeno i odradjeno danas. Jupiiiiii predivan sungazing i predivno vreme dok sam gledao danas u Sunce. Prijatno sam obrodavan da mi je majka od 64 god. Iz Beocina na 38 minuta i 30 sekundi sungazinga danas i da nema vise NIKAKVIH problema sa kostima, kicmom, ili zelucem i da joj je cir na zelucu koji je imala godinama i pila lekove za njega jednostavno nestao. Ona je takodje smanjila unos hrane i nekad jede jedanput na dan ili u vise dana nista ne pojede.

222. dan 18. Mart 2010. God.
Predivnih 37 minuta i 20 sekundi sungazinga. Zadovoljan sam sa zivotom i ovim malo sto imam. Mozak mi je u konstantnoj meditaciji i opustanju.

223. dan 19. Mart 2010. God.
37 minuta i 30 sekundi predivnog punjenja energijeom iz prvotnog izvora. Kada sam izasao i video sjaj sunca i celog nebeskog svoda te kada sam poceo gledati golim ocima u taj sjaj, imao sam osecaj kao da se nalazim na samom postanku svemira, na samom pocetku svih pocetaka. Predobar osecaj...

224. dan 20. Mart 2010. God.
Zaredjao sam svoj sungazing vec par dana i ovih 37 minuta i 40 sekundi mi je bas palo onako kako i treba. Osecam se smireno i opusteno. Svestan sam svojim svakodnevnih briga i problema ali me oni ne doticu da bih se nervirao i zivcirao radi njih! Nista nije vredno ovog mog blazenog stanja. Sve vise ucim kako da ostanem u njemu a da nisam ometan brigama i problemima koje imam u ovom svetu. Mogu samo reci da sam pobednik u ma kojoj se situaciji nalazio.

225. dan 21. Mart 2010. God.
Jos jedno jutro je osvanulo okupano suncem. Danas sam na 37 minuta i 50 sekundi predivnog sungazinga. Osecam da bih mogao gledati u sunce i po nekoliko sati koliko mi je prelepo i koliko uzivam u tom iskustvu, ali pridrzavacu se HRM metode iz vise razloga, tako da cu nakon svojih 37:50 samo skloniti pogled i zakloniti oci dlanovima. Osecam se predivno, pun sam energije, um mi je u konstantnoj meditaciji, nove misli mi naviru u glavu (oluja misli), sto je jedan moj prijatelj imaneovao ovakavo stanje. Prebozanstveno!!!

226. dan 26. Mart 2010. God.
38 minuta!!! Predivan sungazing u vremenu od okruglih 38 minuta. Osecam se kao da nisam u ovoj dimenziji ali znam da sam tu na zemlji u ovo vreme. Ne moze se opisati recima stanje u kojem se nalazim... jedva cekam 45 minuta pa polako po 1 minut na dole do 15 minuta... onda 30 dana na tom vremenu, pa moja metoda. Predivno! Cim sam izasao napolje osetio sam kako se punim energijom kroz svaku poru na svom telu i svojoj kozi. PREBOZANSTVEN osecaj! Ljudi, vi koji ne radite sungazing nemozete ni pomisliti samo sta gubite time!!!

227. dan 27. Mart 2010. God.
Jos jedan Bogom blagosvoljen dan, jos jedno suncano i prelepo popdne i vreme je za sungazing u trajanju od 38 minuta i 10 sekundi. Jupiiiiiiiiiii kako sam srecan, u vreme sungazinga i sada posle njega nemam reci za opisati. Znam da sam konektovan na misli Vise svesti, Univerzlane svesti ili kako god vam je drago. Osecam i znam sta mi govori, cujem ga i znam sta mi je sledece raditi. Pun sam Pranske (ki, orgonske energije), pun sam onoga sto je deo njega... ispunjen sam i znam sta hoce dalje. Poznajem misao Boziju ali ne kao sto je to hteo Ajnstajn kroz formule i jednacine, nego kroz njega samog, kroz deo njega samog od cega se sastoji ovaj nas svet, kosmos i sve sto postoji. Dajte mi energije ovakve svaki dan i nista drugo mi ne treba. Hvala Hiri za ovu predivnu praksu koju nam je preneo.

228. dan 28. Mart 2010. God.
Budim se i vidim kako sunce pocinje da sija, predivno jutro najavljuje jos divniji i velicanstveniji dan. Danas sam na 38 minuta i 20 sekundi sungazinga. Predivno iskustvo. Imam male glavobolje odmah u zadnjem desnom delu glave, nista nije strasno a to je ono kada vam se bude nove sposobnosti, regenerisu neuroni i ceo proces od vas cini nesto novo, lespe, uzvisenije. Osecam kako se menjam iznutra, kako mi se DNK menja, kako postajem ja plus, cujem sve vise i vise sebe i „dogovaram“ se sobom. Kada su ljudi u zavadi sami sa sobom i ne znaju sta hoce onda se desavaju razni kursklusi u nasem telu, frustriranost, bes, iritacija... kod mene toga vise nema, niko ne moze da me iznervira. Samo se opustam i uzivam. Predivno, ovo samo neko pozeleti moze.

229. dan 29. Mart 2010. God
Vecernji sungazing, sunce polako zalazi a ja uzivam u svojih 38 minuta i 30 sekundi gledanja u njega. Predivan osecaj. Ne moze se recima opisati... probajte samo na 20-30 dana vi koji nikad niste probali da radite sungazing i videcete za samo to vreme kakve cete promene osetiti. Posebno vi koji ste zivcani, uznemireni, debeli, mnogo jedete, koji ste jako bolesni... na vama ce se sungazing benefiti pre ocitovati jer ima zaista mnogo za „prepravljati“ u vama.

230. dan 30. Mart 2010. God.
38 minuta i 40 sekundi predivnog sungazinga (punjenja) energijom. Cim sam izasao na vecrnje Sunce odmah sam osetio upliv energije u moje telo, kada sam poceo da gledam u Sunce koje se prostiralo iznad horizonta i lagano padalo na dole, osetio sam kako mi se u glavi aktivirala pinealna zlezda i kako me je obasjao melatonin iz nje, inace on se luci neprestalno kod sungazera koji su na vise minuta, dok se kod „obicnih“ ljudi luci i oslobadja samo nocu u perodu od 22 do 03-04h ujutro i... osecaj uz punjenje energijom preko koze i svake pore mog tela je bio fantastican i fenomenalan.

231. dan 03. April 2010. God.
Prelep i predivan sungazing u trajanju od 38 minuta i 50 sekundi. Ustajem ujutro rano i osecam melatonin u ocima, izlazim na na terasu na Sunce, sirim ruke i podizem ih u vazduh... ufffffff kako punjenje energijom, kakav osecaj, kako je to divno i ne zaboravno iskustvo? Pomislio sam i dalje tako mislim. Dovoljno mi je samo da izadjem na Sunce ili dnevnu svetlost i vec je moje telo sposobno da upija energiju, super! To je to ... ali idemo dalje samo ustrajno, polagano i hrabro. Osecaj i snaga koju sam osetio gledanjem u Sunce danas je nesto ne zamislivo i nesto sto nikad ne bih znao u potpunosti kakav je to osecaj da sam nisam isprobao ovu cudotvornu i predivnu tehniku na sebi.

232. dan 07. April 2010. God.
39 minuta! Danas sam na citavih 39 minuta sungazinga, citavih 39 minuta konstantog punjenja energijom, ljudi, ako uzivate u alkoholu, drogi ili drugim porocima da biste imali neki PROLAZNI cool i dobar osecaj, ovaj osecaj radeci sungazing je najjaci od bilo kojih od tih koje dobijate uzimajuci te stetne stvari. Ja pozivam sve ovisnike o bilo cemu da pocnu da rade sungazing i strpljivo sacekaju potpune rezultate koji NECE doci preko noci ali ce svakako doci kada im bude vreme. Svi vi koji zelite da se oslobodite duvana, droge, alkohola... posebno, krenite da radite sungazing i videcete vase besplatno i potpuno oslobodjenje od tih posasti a osecaj koji cete imati pri tom ce biti mnogo bolji, jaci i snaziniji ali prirodniji nego taj sto imate dok koristite te posasti. Osecaj punjenje celija energijom iz Sunca je neverovatan i neopisiv. Samo radite sungazing i pustite da SVE desi samo po sebi to je najjaci dokaz da je sungazing toliko prirodna stvar i ona vrhunska tehnika nad svim ostalim sto ne morate da unositei ulazete bilo kakav trud ili napor, nego se sve samo desava po sebi posto smo mi ljudi tako i bazdareni. Sungazing nas vraca u normalu iz koje smo ispali koracajuci kroz zivot, on nas ispravlja i celo nase naruseno telo u globalu biva jace i snaznije ako radimo sungazing.

233. dan 08. April 2010. God.
39 minuta i 10 sekundi predivnoooooog sungazing. WOW kako sam srecan sto mi je otkrivena ova drevna praksa, kako sam srecan sto sam „izabran“ od mnostva ljudi da je radim i upraznjavam kako bih imao ovako silne rezultate. Zeleo bih da SVI ljudi rade sungazing uzivajuci u njemu kao i ja... puneci se energijom kao ja, cak i vise od mene ... zelim da svi rade sungazing, jer ovo sto imam ja moram i da delim drugima da znaju sta mogu da ocekuju, da budu obavesteni sta ih ceka kada pocnu sa sungazingom. Ljudi, aktivirajmo se svi mi koji uzivamo benefite u sirenju ove predivne prakse, dajmo svako svoj doprinos ko sta moze... pisite vise o svojim iskustvima u sungazingu na forumima, pricajte ljudima o tome kako se osecate i koje benefite imate, sirite praksu dalje nemojte samo da je ljubomorno cuvate za sebe, samo da vi uzivate u benefitima a da vas nije briga za druge. Budite OPD (Opredeljeni Prema Drugima) svesti !!! Pisite opsirnije svoja isuskustva, nemojte se samo hvaliti na koliko ste stigli vremena nego podelite sa ljudima kako vam je i sta ste dobili radeci ovu predivnu praksu, videcete da kada neko pocne da radi sungazing po vasim recima kako ce vam srce biti prepuno jer ste nekome otvorili oci a mozda ga i spasili jer ko zna ko je u kakvim zivotnim mukama i potrebama. Sirite rec dalje...

234. dan 15. April 2010. God.
Danas sam na 39 minuta i 20 sekundi. Jako mi odgovara ovako ustaljenije raditi sungazing, mada nije pravilo ali svakako da je mnogo lepsi i bolji osecaj konstantnog punjenja energijom. Osecam se predivno mada vise od 10 meseci ne uzimam hranu ako ja to ne zelim... a ne zelim! Kada budem hteo iz nekih razloga naravno da mogu uzeti malo bilo kakve hrane ali moj stav je da za sad ne zelim da je uzimam, i to nije poenta. Prava poenta je to da ne zavisim od onoga sto je za mnoge ljude svakodnevna potreba a to je hrana, uobicajena hrana koju ako ne uzimaju da nadopune svoje telo energijom zasigurno nece preziveti, osim ako tu energiju ne uzimaju na drugi nacin. Dakle, svedoci smo raznih zemljotresa koji su postali ucestaliji i preko 5 rihtera na dan po 10-15 u celom svetu (kao nikad do sad), vulkanskih erupcija, zagadjenja, nagle promene vremena... ali ja se ne bojim i ne strahujem jer su mi povecane sanse za prezivljavanje samim tim sto ne moram uzimati hanu pa mogu ispod rusevina preziveti duze vremena u slucaju jaceg zemljotresa ili ko zna kakve nepogode, nemogu se vise razboleti pa me ni bolesti nece pometi niti dotaci me se, u stvari niti me dotice ovaj novi usvojeni kodex alimentarius... jednostavno potpuno besplatno jer sam u jednom momentu mudro postupio ja sam zasticen od mnogih nadolazecih sad vec sigurno katastrofa. Isto to zelim da objavim svima, da svi koji nisu osetili car i draz sungazinga to osete u sto kracem vremenu i sebe drze zasticenim od nadolazecih katastrofa, kodexa alimentarius, promenjene zivotne sredine...

235. dan 16. April 2010. God.
Premocan sungazing na zalazecem suncu u trajanju od 39 minuta i 30 sekundi. Pravo uzivanje puneci se suncevom energijom, pravi osecaj a jos i daje zaista neprocenjive benefite. Hvala Hiri za ovo predivno razotkriveno znanje. Moram priznati da mi je sad jako zao sto nisam zapoceo sa sungazingom jos pre 6 meseci kada sam po prvi put cuo i gledao emisiju sa Hirom „Na rubu znanosti“ do sad bih vec sve zavrsio i terao samo dalje... ali, mozda je bas sve moralo biti ovako i mozda sam bas 16. Februara 2009. Godine trebao da pocnem da radim ovu predivnu praksu, da sam je zapoceo pre 6 meseci (u avgustu 2008.) verovatno ne bih imao ovako silne rezultate. Dakle svako ce poceti sa sungazingom ako mu je dato, onda kada kada mu bude vreme. Na nama je da sirimo ovu predivnu praksu dalje, da pricamo ljudima sta nam se desava, da ih poducimo kako da oni samostalno takodje rade sungazing a na njima je (kada i ako im je dato) je to da li ce i kada krenuti da je praktikuju.

236. dan 17. April 2010. God.
39 minuta i 40 sekundi predivnog sungazinga. Malo je reci da se osecam predivno i kako mi celim telom struji energija. Nemam reci niti mogu iskazati kako je to mocno stanje u kojem se nalazim. Sungazing je zaista najsavrseniji oblik joge i time prevazilazi bilo koji pomen na nju samu jer vam vas um nakon nekog vremena sungazing sam meditira, samo telo se podesava na ono sto je normalno i prirodno a odbacije ono sto nije prirodno. Disanje mi je jako sporo i to je doslo samo po sebi, um mi je u konstantnoj meditaciji i opustanju, telo mi nikad nije bilo jace cak ni kada sam bildovao. Idem i teram dalje a mogu da budem samo jaci, napredniji i mocniji u ma kom smislu.

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimened tra 25, 2010 9:22 pm

Sa velikim zadovoljstvom Vas obavestavam da je izasla nasa prva knjiga o SUNGAZINGU ili SOLARNOJ JOGI iz stampe u izdanju ID "Esotheria" te im se ovom prilikom zahvaljujem na saradnji. Kao projekat ova knjiga je skup Hirinih intervjua, odgovora na pitanja i jako dobar vodic za razumevanje samog sungazinga. Predgovor sam napisao ja: Miroslav Kis- cybermikan. Takodje zelim da istaknem da ce ista kuca biti jedan od Hirinih sponzora pri njegovom dolasku u julu ove godine u Srbiju.

Najavljujem skori izlazak moje druge knjige na temu: NAUKA i SUNGAZING.

Cena knjiga ce biti simbolicna te bih vas sve pozvao da je kupite za sebe a nekoliko primeraka mozete da poklonite svojim prijateljima, rodbini i onima koji su vam najmiliji.

Sve je bas kako treba da bude! Samo nebo je intervenisalo da se bas ovako sve dogodi, na vreme i na zadovoljstvo svih.

Link kako da narucite knjigu preko interneta imate ovde:


http://www.esotheria.com/latice-hiljadu-lotosa/338-solarna-joga?tmpl=component&print=1&layout=default&page=

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
keops




Broj postova : 8
Join date : 16.11.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimepet tra 30, 2010 4:40 pm

Proslu godinu sam okoncao sa 25 minuta. Zapoceo sam novu sezonu i sada sam na 26' 30''. Sungazing radim u vecernjem terminu. Zbog sve vece duzine gledanja moram poceti gledati ranije, pa mi smeta direktno gledanje u sunce.
Da li ispravno gledati ISPOD suncevog diska onoliko koliko se moze podneti, pa kad sunce malo zadje, nastaviti sa direktnim gledanjem.

Skoro da sam malo ljubomoran na sve Sungazere koji su vec dosli do nekih opipljivih rezultata, ja se sa tim ne mogu pohvaliti. Sad

Od pocetka gledanja pa do sada nisam siguran da mogu izdvojiti neki segment moga zivota i reci : ovo se BAS popravilo (i dalje me muci lumbalni deo kicme, los vid, preosetljivost na stres ...).

I pored svega navedenog, probacu da nadjem snage da ne odustanem iako je gledanje sve zahtevnije (zbog duzine) a motivacija mi polako jenjava.

Pozdravljam sve Sungazere ...
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimepet tra 30, 2010 4:47 pm

keops je napisao/la:
Proslu godinu sam okoncao sa 25 minuta. Zapoceo sam novu sezonu i sada sam na 26' 30''. Sungazing radim u vecernjem terminu. Zbog sve vece duzine gledanja moram poceti gledati ranije, pa mi smeta direktno gledanje u sunce.
Da li ispravno gledati ISPOD suncevog diska onoliko koliko se moze podneti, pa kad sunce malo zadje, nastaviti sa direktnim gledanjem.

Skoro da sam malo ljubomoran na sve Sungazere koji su vec dosli do nekih opipljivih rezultata, ja se sa tim ne mogu pohvaliti. Sad

Od pocetka gledanja pa do sada nisam siguran da mogu izdvojiti neki segment moga zivota i reci : ovo se BAS popravilo (i dalje me muci lumbalni deo kicme, los vid, preosetljivost na stres ...).

I pored svega navedenog, probacu da nadjem snage da ne odustanem iako je gledanje sve zahtevnije (zbog duzine) a motivacija mi polako jenjava.

Pozdravljam sve Sungazere ...

Naravno da mozete gledati oko sunca malo, kruziti ocima ili zmiriti pa kasnije kada mozete dok oci malo ne priviknu da gledate direktno.

sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
keops




Broj postova : 8
Join date : 16.11.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Interesuju nas Vasa iskustva   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesri svi 12, 2010 4:36 pm

david je napisao/la:
trebam malu pomoć prijatelja;
sada zurim 42 minute. kako se približava 45.' nejasnoće su:
1. da li se gleda punih 45 min. ili se prekida sa 44' (kako sam negdje pročitao) ?
2. što dalje (npr. spuštanje do 15.min. nisam nigdje našao osim na ovom forumu)

prihvaćam samo empirijska znanja, pa bih molio izvore znanja - informacija!!!

Rekao bih da ste, na osnovu Vaseg pitanja, na samom kraju (a mozda ste vec i zavrsili) prakse Sungazing-a.
Mozete li sa nama ostalima podeliti Vasa iskustva. Pogotovo bi dobro dosla iskustva vezana za benefite, da li ima, intenzitet itd.

Svakako, napisite i negativne stvari, ukoliko ih ima.

Pozdravljam Vas i hvala
[Vrh] Go down
david

david


Broj postova : 8
Join date : 18.05.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimepet svi 28, 2010 9:50 am

već sam u nekom postu napisao što sam postigao gledanjem u sunce! fizički : dioptrija smanjena za 2,5; psihički: emocionalna uravnoteženost, koja se reflektira na smanjenu potrebu za hranom...

prije cca 2mj.sam završio sungazing i odgovorno tvrdim da negativnih iskustava nemam te preporučam svakom ovu meditaciju
[Vrh] Go down
bokki




Broj postova : 1
Join date : 29.05.2010

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitimesub svi 29, 2010 8:41 pm

pozdrav ja sam Boban iz Rijeke ja sam na 26 min.
[Vrh] Go down
Sponsored content





SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 17 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici
[Vrh] 
Stranica 17 / 19.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next
 Similar topics
-
» solarna joga
» Solarna joga i Tehta terapija
» Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com :: DUHOVNOST :: Solarna Joga-
Forum(o)Bir: