Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com

Svjetlost Online Portal posvećen je razvoju svijesti i cjelovitom pristupu življenju.
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici

Go down 
+34
hemarikon
Pinki
nikadkraja
oggy
Svjetlonoša
skit
elvira
SunGazing
Coco_Lu
NaNi
Iskra 2007
danielatolic
stela
Bratic
grimalda
vilazd
armistič
david
alenzenzo
Greens
XYZ
Beralios
r8
yak
pasija
cybermikans@yahoo.com
shamman
geronimo
zole052
leoserp
Helios
Admin
Nitko
Apsolut
38 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next
Autor/icaPoruka
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepon tra 13, 2009 3:37 pm

I evo je papazjanija od jedne PROSTE i JEDNOSTAVNE prakse!!!

SUNGAZING PRAKSA- UKRATKO!
I

POSTUPAK:

- SIGURNI SUNGAZING- RADITI 10 SEKUNDI NA DAN I POVECAVATI SVAKI DAN SAMO PO 10 SEKUNDI !!!

- OBAVEZNO RADITI U SIGURNE SATE!!!

SIGURNI SATI SU UNUTAR PRVOG SATA OD IZLASKA SUNCA i ZADNJI SAT SUNCEVOG ZALASKA!!!

- U ZIMSKOM PERODU MOZE SE RADITI BILO KOJI DEO DANA KADA JE UV ISPOD 2 i KADA JE SUNCE PRIJATNO ZA OCI!!!

- MOZETE TREPTATI

- POZELJNO JE DAVATI POZITIVNE AFIRMACIJE, MOLITVE, MEDITACIJE... ALI PREDMET NASEG OBOZAVANJA NIJE SUNCE

- OBAVEZNO ZATVORITE OCI NAKON GLEDANJA DOK JOS VIDITE BOJE i SLIKE

- UVEK RADITI BOS KAD JE TO MOGUCE

- RADITI BEZ NAOCARA ili KONTAKTNIH SOCIVA

- MORA BITI GOLA (NEPOKRIVENA GLAVA)

- PRAVA I ISPRAVLJENA KICMA

- NAJBOLJE JE STAJATI OVIM REDOM NA:

1. PESKU

2. GOLOJ ZEMLJI BEZ TRAVE

3. DRVETU

4. KAMENU (Moze i asfalt, ali da nije hladan)

- IZBEGAVATI GDE JE MOKRO I VLAZNO!!!!

II

- CEO PROCES BI TREBALO DA SE URADI ZA GODINU DANA!!!

PRVA TRI MESECA UKUPNO GLEDANJE JE 15 MINUTA

DRUGA TRI MESECA JE UKUPNO GLEDANJE OD 30 MINUTA

TRECA I ZADNJA TRI MESECA SU GLEDANJE OD 45 MINUTA

III

KONTRAINDIKACIJE:

1. TRUDNICE

2. DECA DO 12 GODINA

3. OSOBE KOJE NE MOGU DA DRZE PRAVU KICMU

4. OSOBE KOJE IMAJU PROBLEME SA OCIMA (UPALE, PECENJE...)

Ljudi ovo je dovoljno!!! Radite ovako sigurni sungazing i necete biti ni u kakvoj opasnosti!!!


Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
Nitko




Broj postova : 18
Join date : 28.12.2008

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepon tra 13, 2009 4:53 pm

-


Zadnja promjena: Nitko; sub srp 04, 2009 9:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
XYZ

XYZ


Broj postova : 23
Join date : 11.04.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepon tra 13, 2009 9:39 pm

Apsolut je napisao/la:
XYZ je napisao/la:
Pozdrav svima!
Molio bih APSOLUTA da mi objasni koja je to poboljšanja on pronašao na netu da bi se unaprijedilo prakticiranje gledanja u sunce.
----------------------------------------------------------------------------------------
Da bih odgovorio na tvoj zahtjev, morat ču i teoretizirati i filozofirati i iznositi iskustva...
tako da več unaprjed očekujem negativne komentare onog tipa ljudi koje ja nazivam >nespoznajno-iskustvenim< ili >plug-and-play< ljudima, čije se izreke u biti svode na: nije-bitno-kako-radi-dok-radi... don't think-feel...itd. a za sve druge evo objašnjenja!...

Na samom početku bitno je reči da je jedan od teoretskih stupova mojih poboljšanja moja >opča teorija simbioze< koja ukratko kaže da je rezultat spajanja bilo čega s bilo čim uvjek veči od zbroja djelova, što znači svaki dio profitira više nego prije simbioze.
Primjenivši to na solarnu jogu došao sam do zaključka da bi bilo dobro udružiti ju s raznim drugim tehnikama i disciplinama koje imaju sličan cilj, dakle upotpuniti ju.

1.sam podjelio vrjeme gledanja na 2 djela; pola ujutro, pola uveče i tako simbiozom oba dobio više nego jednim gledanjem dnevno. Evo kako je to moguče; naime poznato je da je u prazan balon lakše upuhivati zrak nego u polu pun, to je tako jer je otpor na početku punjenja uvjek manji nego na kraju. Isto je i kod akomulatora bilo koje vrste. Dalje, ako pretpostavimo da pražnjenje punog akumulatora ili tjela traje 1 dan onda se polu-puno tjelo prazni pola dana. Dakle ako napuniš tjelo s pola dnevnog vremena gledanja i zatim pričekaš oko 12h dok se to ne potroši pa zatim opet napuniš do pola; uvjek se suočavaš samo sa slabim otporom koje pruža prazno-do-polupuno tjelo, otporom koji je manji nego kad puniš polupuno-do-puno tjelo. Što znači da češ za isto vrjeme unjeti više energije tj. postižeš bolje rezultate.
Takođe, kao što raznolika prehrana unošenjem što večeg broja elemenata - štedi organizmu trud oko kompenzacije onog što još nema onom što več ima proizvodeči ono što nema od onog što ima i trošeči pri tom nepotrebno energiju...
Isto tako i raznoliko gledanje sunca ujutro i uveče(jutarnji i večernji sigurni sat) štedi energiju jer "jutarnje sunce" ima neke spektre fotonskog zračenja koje nema ili su slabo zastupljene kod "večernjeg sunca" i obratno, pa gledajuči tako naš organizam nemora ništa kompenzirati jer dobije "sve na pladnju" što je dodatan +

Gledanje ujutro i navečer;
...evo nekih zaključaka do kojih sam po tom pitanju došao na osnovu kratkotrajnog istraživanja i eksperimentiranja na samom sebi...

Na samom početku, dobro je gledati ujutro. U tom slučaju ako je ujutro bilo oblačno još uvjek postoji šansa da češ uveče biti bolje sreče. Uostalom ne isplati se djeliti stotinjak sekundi na 2 djela. Međutim kako budeš napredovao, sve češče če ti se događat da zbog jutarnje magle ili djelomične naoblake neuspješ ujutro nakupiti za taj dan određen broj minuta ili (što se nekima događa na početku prakse, dok im oči još ne ojačaju) ti sunce može postat prejako i prije isteka 1. sata (i takođe neko vrjeme nakon početka posljednjeg...). U oba slučaja možeš primjenjivat tehniku da zapamtiš ili zapišeš preostalo vrjeme pa dovršiš uveče. To se zove >djeljenje iz nužde<

Druga tehnika zvana >druga brzina< preporučuje se prilagodljivim pojedincima koji imaju brz metabolizam. Ja sam ju prakticirao samo zato jer sam promatrajuči reakcije svog tjela došao do zaljučka da sam jedan od takvih. Tehnika se sastoji u tome da radiš sve "po knjizi" osim što to činiš i ujutro i uveče, npr. jutro 5min, veče 5min, sutra ujutro 5min10sek, sutra uveče 5min10sek itd...ali nipošto 2x ujutro ili 2x uveče.
Time možeš ali nemoraš iako najčešče ipak postigneš veči uspjeh dakle ranije rezultate, što znači da za manje od godinu dana(u mom slučaju oko 6 mjeseci jer bilo je dosta oblačnih dana) dođeš do 45min. dnevno. (Jutro22+Veče23=45minute dnevno). Ali ako nisi vrlo prilagodliva osoba-dobro promisli !!!

2.simbioza bila je implementacija(ugradnja) nauke o sirovoj hrani, postu i detoksifikaciji Helmut-a Wandmaker-a i Prof. Arnold-a Ehret-a u solarnu jogu.
http://www.4shared.com/file/77294681/ea7127e3/Helmut_Windmaker_-_Prijesna_hrana_umjesto_kuhane.html
http://www.4shared.com/file/77050363/9b6d72f7/Arnold_Ehret_-_Hrana_bez_sluzavosti.html?s=1
Nakon što pročitaš literaturu bit če ti jasno i kako i zašto.

3.simbioza bila je sa refleksoterapijom. Dakle zašto da zbog hladnih zimskih dana propustim stojanje ili hodanje po zemlji bosonog. Jednostavno: SAM, kada je zemlja mokra ili hladna izmasiram stopala po pravilima refleksoterapije, posebno obračajuči pažnju na palac(pinealna žljezda) i ostala područja na kojima se nalaze izdanci, tj. završetci živaca, bitnih žljezda u tjelu i tako djelomično nadoknadim propuštenu stimulaciju zemljom. To može puno pomoči onima koji žive u gradovima gdje nije lako nači golu zemlju...

sad imam nekog hitnog posla pa ču nastaviti čim budem opet našao nešto vremena, jer ovim; jedva da sam načeo listu poboljšanja do kojih sam do sad došao...

Istina, Mudrost i Svjest neka su s vama dovjeka!!!
...neka bude svjetlost: I BI SVJETLOST sunny sunny sunny



VELIKA TI HVALA APSOLUT ŠTO SI IZDVOIO VRIJEME I ENERGIJU ZA ODGOVOR NA MOJE PITANJE!!
Znam koliko je zamorno i dosadno istipkati toliko teksta da nekome objasniš svoje stavove.
Upravo sam na to ciljao kad sam postavio pitanje tebi. Znači želio sam ne ubrzati, nego nadopuniti proceduru HRM-a ako se može na neki način.
Drago mi je da si prepoznao moju intenciju i pomogao mi. Želim možda prakticiranjem joge ili čitanjem neke knjige na tu temu ili možda nekom drugom preporukom ili aktivnošču pouspješiti praksu gledanja u sunce.

Također pozivam i ostale da kažu svoje iskustva i inovacije i da zajedno zaključimo nešto korisno.Predložite još neke tehnike ( yogu, meditaciju, sport, prehranu ... ) koje mogu koristiti tijelu i duhu jer solarna joga je samo djelić priče.

Više zna čovik i tovar nego samo čovik , pa makar on bio i HRM.

Pozdrav!
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepon tra 13, 2009 11:23 pm

I evo ga konacno!!! Upozoravao sam da se ne pravi religija od sungazinga, ali na zalost to gotovo vise nije moguce, cak je sad potrebno i dopuniti HRM-ove metode... kasnije cete imati i relikvije i ikone, pa cete poceti da oslovljavate sa o, svemocni buditelju moje pinealne zlezde boze sunce, onda cete stajati na temenu, mozda i u kobra stilu..., propisati ishranu.... samo jos da odaberete kako i sta vam najvise odgovora, ali zato morate da sednete i da se lepo dogovorite kako cete to dalje da sprovedete i propagirate.... Zar vam to ne zvuci poznato? Zar nije tako zapocela svaka religija na ovom svetu???

I napraviste vi religiju od jedne obicne prakse bas kako treba da bude!!!!

Dobro ako mislite da pravite sektu unutar sungazing prakse, vi samo izvolite, ALI TO SAMO ZBUNJUJE LJUDE!!!! I TERA IH DALJE OD OVE JEDNOSTAVNE PRAKSE....

Desavanje godinu dana od osnivanja nove "Sungazing sekte sa posebnim metodama"

- sastalo se veliko vece (necu imenovati minovnike ili ti ucesnike), sa zahtevom od 20% svojih clanova koji traze da se uvede u ishranu hleb bez suncokreta (do tad su koristili sa)... izbija velika svadja i prepirka na tom sastanku medju vodjama i staresinama jel su jedni da se prihvati ideja a drugi su apsolutno protiv jel su za godinu dana tako naucili, ali i suncokret ih dodatno nasiti.... strasti se smiruju ali podela se nazire.

- sledeca tacka velikog veca je zahtev od cak 50% sledbenika da se poveca vreme gledanja na cak 1 minut do vremena od 30 minuta gledanja, a nakon tog cak po 5 minuta svaki dan, kako bi ubrzali ceo peoces (kao da je sungazing fast food)... opet izbija velika svadja i konacno dolazi do podele na 2 velike frakcije...

Zvuci poznato? Mozda malo iskarikirano, ali to tako ide kad se krene tim putem kojim ste vi naumili pojedini!!!

ZAR NE VIDITE KAKVU OPASNU STVAR RADITE? ZAR VAM JOS NISU OTVORENE OCI PA DA VIDITE VASE NAMERE?
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
XYZ

XYZ


Broj postova : 23
Join date : 11.04.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepon tra 13, 2009 11:44 pm

cybermikans@yahoo.com je napisao/la:
I evo ga konacno!!! Upozoravao sam da se ne pravi religija od sungazinga, ali na zalost to gotovo vise nije moguce, cak je sad potrebno i dopuniti HRM-ove metode... kasnije cete imati i relikvije i ikone, pa cete poceti da oslovljavate sa o, svemocni buditelju moje pinealne zlezde boze sunce, onda cete stajati na temenu, mozda i u kobra stilu..., propisati ishranu.... samo jos da odaberete kako i sta vam najvise odgovora, ali zato morate da sednete i da se lepo dogovorite kako cete to dalje da sprovedete i propagirate.... Zar vam to ne zvuci poznato? Zar nije tako zapocela svaka religija na ovom svetu???

I napraviste vi religiju od jedne obicne prakse bas kako treba da bude!!!!

Dobro ako mislite da pravite sektu unutar sungazing prakse, vi samo izvolite, ALI TO SAMO ZBUNJUJE LJUDE!!!! I TERA IH DALJE OD OVE JEDNOSTAVNE PRAKSE....
Opet ti Mikane!
Pa zar moraš da komentiraš svaku komunikaciju na ovu temu ? Ako imaš kakav pametan prijedlog objavi ga i pusti ljude da sami donose zaključke. Ne znam odakle ti hrabrosti i logike postavljati se kao neki autoritet na ovu temu.
Što se tiče religije, pročitaj svoj dnevnik gledanja u sunce pa češ valjda zakljućit tko pravi religiju od "obične prakse ".
Malo se opusti O Veliki Učitelju Mikane !
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepon tra 13, 2009 11:53 pm

XYZ je napisao/la:
cybermikans@yahoo.com je napisao/la:
I evo ga konacno!!! Upozoravao sam da se ne pravi religija od sungazinga, ali na zalost to gotovo vise nije moguce, cak je sad potrebno i dopuniti HRM-ove metode... kasnije cete imati i relikvije i ikone, pa cete poceti da oslovljavate sa o, svemocni buditelju moje pinealne zlezde boze sunce, onda cete stajati na temenu, mozda i u kobra stilu..., propisati ishranu.... samo jos da odaberete kako i sta vam najvise odgovora, ali zato morate da sednete i da se lepo dogovorite kako cete to dalje da sprovedete i propagirate.... Zar vam to ne zvuci poznato? Zar nije tako zapocela svaka religija na ovom svetu???

I napraviste vi religiju od jedne obicne prakse bas kako treba da bude!!!!

Dobro ako mislite da pravite sektu unutar sungazing prakse, vi samo izvolite, ALI TO SAMO ZBUNJUJE LJUDE!!!! I TERA IH DALJE OD OVE JEDNOSTAVNE PRAKSE....
Opet ti Mikane!
Pa zar moraš da komentiraš svaku komunikaciju na ovu temu ? Ako imaš kakav pametan prijedlog objavi ga i pusti ljude da sami donose zaključke. Ne znam odakle ti hrabrosti i logike postavljati se kao neki autoritet na ovu temu.
Što se tiče religije, pročitaj svoj dnevnik gledanja u sunce pa češ valjda zakljućit tko pravi religiju od "obične prakse ".
Malo se opusti O Veliki Učitelju Mikane !

samo cu ti odgovoriti na tvoje pitanje po pitanju mog dnevnika.... ako mislis na molitve i zahvale PRASTVORITELJU (vi ga zovete Bog, ja ne jel je moglo bilo koje bice iz vise dimenzije da se pojavi malo drugacijeg izgleda od starih nasih predaka i da pokaze neke tehnoloske moci koji oni to nisu razumeli, pa da ga proglase bogom) a, PRASTVORITELJ SVIH STVORENJA JE JEDAN I JEDINI!!! U mom dnevniku nigde neces videti da propisujem neka pravila niti ishranu, niti specijalne polozaje....

ZNACI DRZIM SE UNUTAR HRMO-OVIM METODA!!! VI STO RADITE JE OPASNO, I TO JAKO JEL CETE ODVESTI MNOGO LJUDI U SLEPILO BREEEEEEEEEEEEEEEEE!!!! E, SAD JA IMAM TU ODGOVORNOST DA SVE VISE LJUDI POCNE I RADI SIGURNI SUNGAZING!!!

I uvek cu da reagujem da vas vracam na pravi put jel lutate sad brate!!!

I jos nesto, nisam velik jos vise nisam ni guru, samo se jedan obican covek koji zeli da daje prave, provrene i ispravne informacije!!! Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
Nitko




Broj postova : 18
Join date : 28.12.2008

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimeuto tra 14, 2009 9:38 am

-


Zadnja promjena: Nitko; sub srp 04, 2009 9:48 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
shamman

shamman


Broj postova : 20
Join date : 25.02.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Aloha   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimeuto tra 14, 2009 12:33 pm

potpuno se slazem sa mc42002 , da ce neke stvari poboljsat istina je (vegetarijanstvo pomaze)... ja sam vegetarijanac vec 3 godine i mogu vam reci da je to jako pomoglo sto se tice strujanja energije i tako.... ja sam dosao nakon 3 mjeseca na 45 min ali sam se morao vratit na 15 min jer vidim da sam pomalo gubio ucinke , kako sam se vratio odmah su se ucinci vratitli , tako da preporucajem HRM-ovu tehniku za sve barem prva tri mjeseca pa ako neko misli da moze bolje slobodno neka pise jer iskustva nikad dosta.. zahvaljeujem svima na razmjeni iskustva i ako imate kakva pitanja samo pitajte.... sunny i btw nema tu nikakve sekte nikakve religije nikakvih uvjerenja , sungazzing je samo ALAT da bi se doslo do onoga sto je vec u nama .... sretno i puno sunca vam zelim svima sunny sunny sunny
[Vrh] Go down
XYZ

XYZ


Broj postova : 23
Join date : 11.04.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimeuto tra 14, 2009 1:44 pm

Gospodo,
moli vas da mi iznesete vaše mišljenje o tome, koliko je bitno da se ne trepče za vrijeme gledanja u sunce. U uputama HRM-a je rečeno da se može treptati, ali on sam dok prakticira ne trepče ( po knjizi "OBJED OD SUNCA ).
Također sam na više mjesta primjetio da se ističe podatak da se nesmije treptati.
Sad se pitam da li da se trudim da ne trepčem ili je to nevažno?

Pozdrav.
[Vrh] Go down
Nitko




Broj postova : 18
Join date : 28.12.2008

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimeuto tra 14, 2009 1:53 pm

-


Zadnja promjena: Nitko; sub srp 04, 2009 9:48 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
r8




Broj postova : 16
Join date : 20.03.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimeuto tra 14, 2009 5:21 pm

mikane, na sajtu kažeš da vodu koja je stajala na suncu treba ostavit preko noći. koliko je to nužno? ja bi to odma tijekom dana drunken
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimeuto tra 14, 2009 5:42 pm

r8 je napisao/la:
mikane, na sajtu kažeš da vodu koja je stajala na suncu treba ostavit preko noći. koliko je to nužno? ja bi to odma tijekom dana drunken

Isto kao sto sam i ja to hteo... ali, Igor kaze da mora da prestoji celu noc pa tek onda da se upotrebljava da se ista energetski stabilizuje, sto sam ja licno osetio jel sam se umio sa vodom koju sam uneo nakon 7 ipo sati (inace stoji na suncu od 6- 8h), i osetio sam pecenje oko ociju kao kada me sunce oprzi ili kao kad izgorim u licu, sutradan ujutro kad sam se umio njome, nije me nista peklo!!!


Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
Beralios




Broj postova : 2
Join date : 12.04.2009
Lokacija : pula

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimeuto tra 14, 2009 9:58 pm

da li je kod gledanja u suce pri izlasku sunca potrebno sacekati da sunce izadje u cijelosti (cijeli disk) ili je dovoljno da se sunce pojavi na obzoru?
[Vrh] Go down
Apsolut

Apsolut


Broj postova : 23
Join date : 19.11.2008
Lokacija : MATRIX

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimesri tra 15, 2009 1:20 am

Nema ništa pogrešno u; gledanju u sunce - čim se pojavi na obzoru, niti postoji razlog da se to ne čini, ali ako se odlučiš za to, vrjeme počni brojati tek kad sunce izađe u cjelosti. Isto je i sa zalaskom, znači brojiš samo dok je sunce cjelo...
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimečet tra 16, 2009 7:10 pm

53. dan (vece) 12. april 2009. god.
9 minuta tacno! Predivno sunce, ekstra porcija fotonske hrane, osecam se izvrsno, predivno i ekstra ali bas ekstra.... pravi osecaj ne mogu opisati svojim recima jel cu ga samo umanjiti koliko mi je ekstra, po ceo dan sam nasmejan i veseo, nista me ne moze naljutiti niti unervoziti, jako usporeno i smireno disem, tako se i osecam, dosta sam atkivan i brz, ali u isto vreme smiren i spokojan (za nervne bolesnike, prava stvar i to bez lekova). Pijem dosta vode i dalje a uzimam jako malo hrane jel me nasiti mana sa neba. Neka je proslavljen PRASTVORITELJ i neka je uzviseno njegovo ime!!!

13. i 14. april nisam gledao u sunce jel ga nije bilo na zalost... ta dva dana sam bio pomalo nervozan, i napet,jeo sam vise nego sto sam navikao za ovo prejasnje vreme od kad radim sungazing (cak i po 2 tanjira supe, 1-2 virsle i neke dijetalne stapicena dan) napominjem da nisam vegeterijanac i da je za mene ovo plafon, ali opet jako puno za razliku od prejasnjih dana kada je bilo sunca pa sam redovno gledao i hranio se puneci se njegovom energijom, te uzimao svega par kasika supe na dan i po pola kriske dijetalnog hleba, ceo dan sisajuci neke mentol bombonice ili ratluk.

54. dan (vece) 15. april 2009. god.
WOW Danas ludilo znaci!!!! 9 minuta i 10 sekundi neprestalnog gledanja u sunce sa ispravljenom kicmom! Znaci sta reci, vidi se iz napisanog, osecam se ekstra da mislim kako cu poleteti. Nakon gledanja u sunce i hranjenja energijom zivota odlucio sam da uzmem svoj bajk (hm... osecam da se podmaladjujem, cuj mene bajk vise nije bicikli... ) i da se malo provozam njime (ih da je to bila samo voznja kao ranije, sedis na biciklu i mirno picis samo pravo) hm... moram da poradim i na recniku malo!!! Ali, nije to je bilo izvodjenje takvih akrobacija i vratlomija sa neverovatnom brzinom i to cak sa zatvorenim ocima (po meni vezba za vidovitost) i ni jednu osobu nisam ni zakacio a kamoli udario u nesto, ni ja nisam pao sa njega i svi su se samo cudili kako je to moguce. Tada tog momenta kada sam to radio jel mi je bilo zabavno i interesantno kako ja to sad mogu odjednom da uradim sto nisam ni zamisljao ranije da cu ikad moci, nisam imao ni malo sumnje da ja to mogu, i uspeo sam! Sta cete udario me kundalini u glavu.. eheheheeee... koji je to bio osecaj wow! Nakon tih vratolomija koje su mi same po sebi dosle stao sam malo da iskuliram okolo jbte. Znaci nisam se umorio u opste, dva momka koja su sedela na klupi su me pitala na cemu sam (braco ako citate evo da vidite da vas nisam zaboravio i da sam odrzao svoju rec da vas spomenem u svom dnevniku), odgovorio sam na suncevoj energiji.. bla, bla, bla... pricao sam im malo o sungazing procesu kako se radi, koliko, sta da ocekuju kada pocnu sa praksom itd. dao ima uputstva kako da pronadju nas sajt o sungazingu i sve potrebne informacije. Neka je proslavjen i uzvisen nas PRASTVORITELJ neka mu je vecna slava, hvala i cast.


cheers cheers cheers cheers cheers


sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny


farao
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
geronimo




Broj postova : 7
Join date : 21.02.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepet tra 17, 2009 12:02 am

Mikane , brate istocni...samo napred, bajk-ovito!...ja bi radije na skejt... https://www.youtube.com/watch?v=9_6aaXPeL2Q&feature=related

Djeco sunca , evo samo da vas pozdravim, radujte se zivotu i uzivajte u suncu.... I love you flower sunny
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepet tra 17, 2009 12:27 pm

Eo da se malo smejete... sto kaze Hira "Ono sto se napise, nema vise natrag..."

ajde pre pisi taj dnevnik i kokadaci da i drugima pokazemo na sav glas kroz cega i vi prolazite... sad je dobro pisati kad ti se dogadja, kad se zavrsi ceo proces bice ti kasno jel nije to to... ja ako napisem sa zakasnjenjem od 2 dana nije to to, jel u tom danu pisem za prosli ono kroz cega prolazim u tom drugom danu za onaj prvi dan a, trebalo je da pisem za onaj drugi u tom drugom a, ne u drugom o onom prvom jel mi je iskustvo i osecanja bilo potpuno drugacije za prvi dan nego za taj drugi u kojem pisem za prvi.


ps ovo sam ja poslao jednom svom clanu na sajtu
(ovo je malo za smeh ko zna da se smeje, ne za kritike i rasprave, eto da ukopam malo sebe!!!!) !!!

Very Happy:D:D:super::super::super:


sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
XYZ

XYZ


Broj postova : 23
Join date : 11.04.2009

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimesub tra 18, 2009 9:00 am

Gospodo,
da li se solarna joga može prakticirati sjedeči, s tim da kičma bude ravna ? Puno mi je lakše koncetrirati se sjedeči nego stoječi.


Pozdrav
[Vrh] Go down
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimened tra 19, 2009 2:24 am

http://www.whatifthemovie.tv/?Click=803


What if you held the key to unlocking the greatest discovery of mankind?
(No Ratings Yet)
An exciting new film showcases some of the most significant scientific discoveries of the 21st century - including Sun Gazers Hira Ratan Manek (HRM) and Uma Sankar - two men living on sunlight energy. This video will change how you understand your self, helping you to unlock your fullest creative potential.
What if you held the key to unlocking the greatest discovery of mankind?
Unique and fascinating interviews with many of today’s most intrepid doctors, scientists, visionaries and philanthropists combined with stunning international cinematography and visual effects, will encourage you to look beyond the impossible and seek answers in a new and exciting realm of possibilities!
Be prepared to question your reality as you are introduced to extraordinary individuals who are achieving the miraculous. These incredible manifestations expand far beyond what social consciousness may think is possible. They will inspire you to follow your own innate awareness, allowing you to open to your true unlimited self!
Running Time: 119 minutes
Created by James A Sinclair
Color


http://www.whatifthemovie.tv/?Click=803
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimečet tra 23, 2009 11:02 pm

WOW! Danas (veceras) 23. aprila 2009. 10 minuta i 20 sekundi najbolje iskustvo ikad!!!!

Video sam nakon gejzanja kada sam drzao ZATVORENE oci ogromnu spiralu jarko crvene boje koja se okretala kao ogromni vir, i u sredini malo zeleno oko, ta zelena je bila toliko izrazena da sam video samo to oko a, ne vise crvenu spiralu... osecao sam kako sam uplovio u to oko (kao star gate timovi kada prolaze kroz vrata), i oko tog oka dok sam prolazio kroz njega su bili u krugu kao neki krugovi koji su se takodje okretali i onda su nestali. Posle toga crvena mi se boja vratila ali mnogo bledja, na kraju je i ona nestala!


cheers cheers cheers


sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepet tra 24, 2009 2:23 am














[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimepet tra 24, 2009 9:38 am

62. dan (jutro) 24. april 2009. god.
10 minuta i 30 sekundi
WoW, Wow da bi WoW!!! Posle jutarnjeg gajzinga sa balkona cimerove sobe, bos i ispravljenom kicmom kada sam zatvorio oci nakon gejzinga opet sam video ogromno crvenilo koje se okrece u krug, u pravcu kazaljke na satu i ovaj put rupu u sredini koja je bila jarko plave boje i koja se takodje okretala u krug. Nakon sto su boje i rupe nestale pokrio sam oci jos malo rukama i video sam na obema rukama (zatvorenih ociju) po jednu rupu jarke zelene boje kako se okrecu i energiziraju tj. pune energijom... E, da i to da kazem jutros je sunce bilo poprilicno jako pa sam drzao ruke svo vreme iznad ociju! Nakon toga stavio sam vodu u providnoj flasi na sunce, i uradio Breath of Fire inace jedina stvar za koju HRM nije imao protiv da se radi uz sungazing jel ista pospesuje uzdizanje kundalini i ciscenje chakri.


cheers cheers cheers
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:37 am

Ovako izgledaju oci koje su pune kundalini energije kada se ista pokrene kroz telo!!! Sam HRM je to potvrdio kada je video!







(bas sam meden a i podmladjujem se )

cheers cheers cheers


sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny bounce Wink
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimened tra 26, 2009 4:24 pm

JAKO VAZNO UPOZORENJE O SIRENJU SVINJSKOG GRIPA, BOLESTI KOJA MOZE DA DOKRAJCI COVECANSTVO JEL SE PRENOSI SA COVEKA NA COVEKA!!!!

Pitanje:
Master HRM please tell me, you heard it is a new disease in the Mexico (the pigs flu) and more then 80 people is died, it´s a mix od human- birds and pigs virus, so it´s a mutation and coming from man to a man... very black prognosis to be worldwide pandemic!!!

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1173263/Killer-pig-flu-threat-UK-Fears-grow-worldwide-pandemic-81-die-outbreak.html

http://www.dipity.com/timeline/Pig-Flu/list

My question is: are we who sungaze imune on this? birds flu, or aids? (i am on 10 minute and 50 sekunds today) if we are imune from what a time of sungazing ?

15 minutes it is enough- think everybody who are on that time is imune or less or more minute, what you think?

Thank you

Prevod:
Ucitelju HRM recite mi molim vas, da li ste culi o novoj bolesti koja se pojavila u Meksiku (svinjska gripa) vise od 80 ljudi je vec umrlo od te bolesti, to je mix virusa ljudskog- pticijeg i svinjskog gripa, mutacija koja se prenosi sa COVEKA na COVEKA... postoje veoma crne prognoze o novoj svetskoj pandemiji
Pogledajte sl. linkove:

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1173263/Killer-pig-flu-threat-UK-Fears-grow-worldwide-pandemic-81-die-outbreak.html

http://www.dipity.com/timeline/Pig-Flu/list

Moje pitanje je: Da li smo mi sungazeri imuni na ovo? pticiji grip ili sidu? (Ja sam licno na 10 minuta i 50 sekundi sungazinga) ako smo mi sungazeri imuni od kog vremena gledanja nece ove bolesti uticati na nas?

Da li je dovoljno biti bar na 15 minuta, mislim svi oni koji su na tom vremenu, mozda manje minutaze ili vece, sta vi mislite?

Hvala


http://cybermikan-sungazing-srbija.webs.com/benefitisungazinga.htm
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ODGOVOR NA PITANJE U ORIGINALU!!!

any one who does sungazing will be free from that diesease. even a little sg is enough. people who are effected must do sg and they will be cured. people who do sg need not worry at all ok

PREVOD:

SVAKO KO RADI SUNGAZING CE BITI SIGURAN OD OVE I DRUGIH BOLESTI. CAK I KO JE NA SVEGA PAR MINUTA (MALO VREMENA) CE BITI POSTEDJEN. LJUDI KOJI SU ZAHVACENI OVOM POSASTI MORAJU DA RADE SUNGAZING KAKO BI BILI IZLECENI. LJUDI KOJI RADE SUNGAZING NE TREBA DA SE BRINU NI STA!!!


Ovo je za one koji imaju oci da procitaju i da se osveste, sungazingom NISTA ne gubite, bez sungazinga SVE gubite! Odluka je na vama!!!!
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
cybermikans@yahoo.com

cybermikans@yahoo.com


Broj postova : 214
Join date : 15.02.2009
Lokacija : Srbija- Novi Sad

SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 9:09 am

PROGLASEN JE CETVRTI STEPEN OD MOGUCEH 6 UZBUNE OD SVINJSKOG GRIPA!!!!

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=04&dd=28&nav_id=357744

SZO: Četvrti stepen uzbune
28. april 2009. | 00:42 | Izvor: Beta
Ženeva, Njujork -- Svetska zdravstvena organizacija podigla je nivo moblinosti povodom pojave svinjskog gripa sa trećeg na četvrti stepen. Broj obolelih raste.


Vršilac dužnosti zamenika generalnog direktora SZO Keidži Fukuda izjavio je da je ova odluka doneta na sastanku komiteta za hitne slučajeve zbog potvrđenog porasta broja ljudi obolelih od ovog virusa.

Podizanje nivoa uzbune sa trećeg na četvrti stepen označava da je SZO potvrdila epidemiju novog gripa u ograničenom broju oblasti, da je verovatnoća pojave pandemije porasla, ali da pandemija nije neizbežna, javile su svetske agencije.

Nivo uzbune pet znači da SZO priznaje da je epidemija zahvatila mnogo širu oblast.

Na osnovu sada dostupnih podataka SZO smatra, kako je naveo Fukuda, da zaustavljanje epidemije nije moguće i da se treba koncentrisati na umerenije mere borbe protiv širenja bolesti.

Takođe ova organizacija ne preporučuje zatvaranje granica ili ograničavanje putovanja, ali poziva sve zemlje da se pojačano pripremaju za evenutalnu epidemiju gripa. Preporučuje se osim toga rad na godišnjoj vakcini protiv virusa A/H1N1, s tim da se stalno prilagođava novonastaloj situaciji.

SAD: Raste broj obolelih

Broj obolelih od svinjskog gripa u SAD neprestalno raste tako da je u Njujorku najverovatnije sada već 45 ljudi obolelo, u Kaliforniji osam, a u Teksasu troje.

Gradonačelnik Njujorka Majkl Blumerg je izjavio da su najnovije analize uzoraka obolelih učenika iz škole "Sent Frensis" u Freš Medouzu u Kvinsu pokazale da je 28 učenika definitivno obolelo od svinjskog gripa, a da je njih još 17 verovatno obolelo.

On je dodao je da su laboratorijske analize potvrdile pretpostavku da će broj obolelih da pređe 100 u toj školi, ali da je dobro to što je ova epidemija izgleda ograničena samo na tu školu.

Zdravstveni zvaničnici oblasti Sakramento u Kaliforniji potvrdili su osmi slučaj svinjskog gripa.

U pitanju je učenik jedne škole i to je prvi slučaj ove bolesti u severnom delu Kalifornije. Dosadašnjih sedam slučajeva su registrovani u San Dijegu i Imperijal oblastima koji su uz granicu sa Meksikom.

Zdravstvene službe Kalifornije proveravaju da li je kod još 12 prijavljenih slučajeva obolevanja zaista u pitanju svinjski grip. Teksaške službe zdravlja potvrdile su treći slučaj zaraze ovom bolešću. Sva tri obolela su učenici srednje škole "Bajron Stil" u oblasti Gvadalupe u blizini grada San Antonio.

Od svinjskog gripa u Meksiku je tokom jučerašnjeg dana, kako se pretpostavlja, umrlo 149 ljudi, a pored Španije, virus se pojavio i u Velikoj Britaniji.

Mi vam kazemo opet da samo gledanjem u sunce vam jaca IMUNITET do maksimuma i da je NEMOGUCE da se razbolu oni koji gledaju u sunce od BILO kakvih bolesti!!! Samo vi gledajte u zenske grudi, to je lepo ali vam nece pomoci u ovoj posati!!! Ko ima u opste ima usi da cuje i oci da vidi!!!?

ODGOVOR NA PITANJE U ORIGINALU!!!

any one who does sungazing will be free from that diesease. even a little sg is enough. people who are effected must do sg and they will be cured. people who do sg need not worry at all ok

PREVOD:

SVAKO KO RADI SUNGAZING CE BITI SIGURAN OD OVE I DRUGIH BOLESTI. CAK I KO JE NA SVEGA PAR MINUTA (MALO VREMENA) CE BITI POSTEDJEN. LJUDI KOJI SU ZAHVACENI OVOM POSASTI MORAJU DA RADE SUNGAZING KAKO BI BILI IZLECENI. LJUDI KOJI RADE SUNGAZING NE TREBA DA SE BRINU NI STA!!!


Ovo je za one koji imaju oci da procitaju i da se osveste, sungazingom NISTA ne gubite, bez sungazinga SVE gubite! Odluka je na vama!!!!

stizu nam potvrde sa raznih krajeva sveta o izlecenjeima ljudi koji su imali rak, sidu... koji su GLEDALI u sunce samo na kratko vreme, zato HRM moze sa sigurnoscu da kaze ove stvari! Culi ste da su neki preziveli i pticiji grip, sta mislite zasto? A sungazing se siri svetom!
[Vrh] Go down
http://www.cybermikan-sungazing.org
Sponsored content





SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici   SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
SOLARNA JOGA u hrvatskoj i okolici
[Vrh] 
Stranica 5 / 19.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next
 Similar topics
-
» solarna joga
» Solarna joga i Tehta terapija
» Na rubu znanosti - Hira Ratan Manek i solarna joga - 1. i 2. dio

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Svjetlost Online Portal www.svjetlost-online.com :: DUHOVNOST :: Solarna Joga-
Forum(o)Bir: